Infostart.hu
eur:
354.86
usd:
312.63
bux:
139454.65
2026. június 25. csütörtök Vilmos
Nyitókép: Pexels.com

Most aztán tényleg nem szabad játszani a tűzzel

Egyre több vármegyében rendelnek el tűzgyújtási tilalmat a kánikula és a csapadékszegény időjárás miatt. Jelenleg nyolc körzetben van ilyen korlátozás, de az ország egész területén nagyon óvatosnak kell lenni a tűzzel.

A tűzgyújtási tilalmat a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) rendeli el az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság egyetértésével. Jelenleg az erdőkben és azok 200 méteres körzetében tilos tüzet rakni, még a kijelölt tűzrakóhelyen is – hívta fel a figyelmet Mukics Dániel tűzoltó alezredes, hozzátéve: természetesen ha valaki a saját kertjében szeretne „főzőcskézni”, arra most is van lehetőség. A tüzet viszont senki egyetlen egy pillanatra se hagyja őrizetlenül, mert mindig abból születik a baleset – fogalmazott az BM OKF szóvivője, kiegészítve azzal is, hogy ha feltámadna a szél, azonnal fejezzük be a szabadtéri sütögetést.

Mukics Dániel jelezte továbbá, ha valaki a társasházi erkélyén szeretne kicsit grillezni, arra van lehetőség, de nem mindegy, hogy milyen berendezéssel.

A katasztrófavédelem az elektromos grillsütőt javasolja, mert „abból nem lehet probléma”.

A hőség és a szárazság folytatódik – tájékoztatott Pál Márton meteorológus, az Országos Meteorológiai Szolgálat munkatársa. Mint fogalmazott, nyugodt, de egyre melegebb idő várható, 38 Celsius-fok is lehet. A jövő hét közepén aztán egy újabb hidegfront érkezhet hazánk térségbe, bár ebben még jelentős a bizonytalanság. Ekkor nagyobb területeken számíthatunk záporokra, zivatarokra, addig viszont nagyrészt nyugodt időnk lesz – tette hozzá.

A hatóságok azt kérik, hogy mindenki tartsa be a tűzgyújtási tilalmat, sőt, lehetőség szerint még ott se gyújtsanak tüzet, ahol szabad. Senki ne dobjon ki cigarettacsikkeket a kocsikból, mert azok pillanatok alatt lángba boríthatják az út menti növényzetet. A tűzgyújtási tilalomról az erdotuz.hu és a katasztrofavedelem.hu honlapokon elhelyezett térképen tájékozódhatnak.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal
cikkünk frissül

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Magyar Péter: hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. 111 esetben van vízkorlátozásos, döntően önkormányzati tulajdonú helyeken. Tájékoztatót tartanak a kormány döntéseiről. A legfőbb ügyész és az ukrán „aranykonvoj” ügye is a témák között lesz – tartson velünk!

Gyulai Miklós: ha vannak ellenem bizonyítékok, akkor álljanak elő velük

Hőzöngés és lázongás kezdődött a Magyar Atlétikai Szövetségen belül a párizsi olimpia után, és ezt főleg olyanok szították, akik korábban semmilyen problémát nem jeleztek, sőt élvezték a biztosított lehetőségeket – mondta a sportvezető, aki szeptember 1-jével távozik posztjáról. Úgy véli, a magyar atlétikában dolgozók a jelentős mennyiségű anyagi forrás birtokában elkényelmesedtek az elmúlt években. Kitért az őt ért támadásokra és arra is, mi lesz a sorsa a Gyulai Memorialnak, valamint a budapesti atlétikai világdöntőnek.
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×