Infostart.hu
eur:
385.97
usd:
331.33
bux:
0
2026. január 14. szerda Bódog
Ferenc pápa a budapesti Kossuth téren bemutatott szentmisén háromnapos magyarországi apostoli látogatásának harmadik napján, 2023. április 30-án.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Itt visszanézheti a vasárnapi pápai szentmisét - videó

Legyetek nyitott kapuk! - kérte Ferenc pápa a híveket a budapesti Kossuth Lajos téren bemutatott szentmisén vasárnap.

Ferenc pápa apostoli látogatásának harmadik napján került sor a legkiemelkedőbb eseményre, a szentmisére a budapesti Kossuth téren, az Országház előtt.

Délelőtt 9 óra előtt kicsivel érkezett meg a katolikus egyházfő a helyszínre, átszállt a Fiat 500-asából a pápamobilba, és többször megállva, integetve osztott áldást, majd helyet foglalt az oltáron és elkezdődött a szertartás.

Az eseményekről fotókkal élőben tudósítottunk.

Az alábbi videókon pedig visszanézheti magát a szentmisét, illetve az előtte-utána zajló eseményeket.

A pápalátogatással kapcsolatos összes hírünket elolvashatja itt.

Címlapról ajánljuk
A német vasút friss ellensége: „a sík terep”

A német vasút friss ellensége: „a sík terep”

Nyáron a hőség, télen a hó. A közös nevező a szélsőséges időjárás, amelynek következtében a nagy hagyományokkal rendelkező német vasút, a Deutsche Bahn a legnépszerűbből a legnépszerűtlenebb tömegközlekedési eszközzé vált. A politika és a szakmai szövetségek most magyarázatot követelnek.

Kaiser Ferenc a sorkatonaságról: nem ördögtől való dolog, számos előnye van

A modern harcászati eszközök korában is fontos szerepe van a honvédségi élő erőnek, amelyet nemcsak a harctéren, hanem vis maior helyzetekben is be lehet vetni – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense. Úgy véli, az orosz–ukrán háború menetétől és az Egyesült Államok politikai hozzáállásától is függ, hogy a jövőben hány ország dönt úgy a horvátokhoz hasonlóan, hogy be- vagy visszavezeti a sorkatonaságot.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×