eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Dinnyés, 2016. február 6. Naplemente a Velencei-tónál Dinnyés térségében, a Velencei-tavi Madárrezervátum felett.  MTVA/Bizományosi: Faludi Imre
Nyitókép: MTVA/Bizományosi: Faludi Imre

Kovács Zoltán is megszólalt a Velencei-tó problémáját illetően

Nagy szükség lenne a tó vizének pótlására, az ezzel kapcsolatos tervet a kormány azonban jelenleg nem tudja támogatni.

Mint arról korábban az Infostart is beszámolt, a normális szinthez képest 80 centiméter hiányzik idén a Velencei-tó vízszintjéből, ez azonban nem egyedi, 1993-ban és 2005-ben is hasonló volt a helyzet. Tessely Zoltán, a Velencei-tó fejlesztéséért felelős kormánybiztos a Fehérvár TV korábbi riportjában kiemelte, a tó vízgyűjtője nagyon kis terület, ezért nagyon érzékeny a csapadékviszonyokra. Az elmúlt években pedig „félsivatagi” csapadékmennyiség volt a vízgyűjtő területen. Részben ennek volt eredménye az idén nyár elején tapasztalt tömeges halpusztulás a tavon.

A víz pótlására készítettek egy előterjesztést a kormánynak, mindenki abban bízott, hogy ezt akár rövidesen elfogadhatják, és megindulhat a tó feltöltése. Ezt a gazdaság újraindításáért felelős operatív törzs támogatta, Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a kormány elé terjesztette, viszont olyan sokba kerül, hogy az ország jelenlegi helyzetében a kormány ezt nem szándékozik biztosítani
– tette hozzá Tessely Zoltán. A miniszteri biztos szerint

a terv megvalósításához 40 milliárd forintra lenne szükség, a kormány azonban a forrásokat elsődlegesen a gazdaság újraindítására szeretné fordítani, ezért halasztják a beruházást,

de az előterjesztést nem utasították el. Így jelenleg nem megoldott a vízpótlás.

Az ügy kapcsán az RTL híradója is kereste Tessely Zoltánt, aki a következőket mondta a beruházást illetően: „Azoknak a szempontoknak valóban nem felel meg, hogy a 2021-es GDP-növekedésre egyértelmű és közvetlen hatással legyen. Én abban reménykedem, hogy módunk lesz akár részekre bontva ezt újra kormány elé vinni, de nem ennek a forrásnak a terhére.”

Kovács Zoltán, a nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár ugyancsak nyilatkozott a helyzet kapcsán. Elmondta, Magyarország kormánya kiemelten foglalkozik azzal, hogy milyen körülmények, milyen viszonyok vannak a Velencei-tó környékén.

„De szó sincs arról, hogy ezt most egy hirtelen felindulásból egyszerre meg lehetne oldani.”

Hozzátette: a vízügyi szakemberek továbbra is dolgoznak az ügyön.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×