Infostart.hu
eur:
381.54
usd:
327.45
bux:
109282.82
2025. december 5. péntek Vilma
A Magyar Honvédség Alföldi Ideiglenes Alkalmi Kötelékében (MH AIAK) szolgálatot teljesítő katonák járőröznek BTR 80-as páncélozott szállító harcjárművel a magyar-szerb határnál, Röszke és Ásotthalom térségében, az ideiglenes műszaki határzár mellett 2016. március 19-én.
Nyitókép: MTI/Ujvári Sándor

Meghalt egy magyar katona az ásotthalmi határon

Egyelőre nagyon keveset tudni az ügyről.

A Zsaruellátó Facebook-oldala úgy értesült, elhunyt egy magyar katona a déli határon, Ásotthalomnál. Az értesülésre reagálva a HVG a Honvédelmi Minisztériumnál érdeklődött a részletekről, ahonnan annyit közöltek, hogy "nem incidens történt", de személyiségi és kegyeleti okokból nem árultak el többet.

Amit még a facebookos közlésből tudni, hogy "vizsgálat indul" a történtek után, de ezt a honvédelem nem erősítette meg.

NYUGODJ BÉKÉBEN BAJTÁRS! ???Elvesztettünk egy katonát.... ???

Közzétette: Zsaruellátó2021. január 7., csütörtök
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
Esik a magyar bankok nyeresége: mekkora a baj?

Esik a magyar bankok nyeresége: mekkora a baj?

Szinte kereken 1200 milliárd forint adózás utáni nyereséget ért el a bankszektor az első három negyedévben, ami 16%-kal marad el az egy évvel korábbi rekordtól.  Ez még tűrhető, 13,6%-os tőkearányos megtérülést jelent, ám az osztalékbevételek nélkül már csak 8,1%-nak felel meg. A különadók év eleji elszámolása miatt a teljes éves megtérülés várhatóan magasabb lesz ennél, ám az extraprofitadó váratlan megemelése jövőre 2 százalékponttal ronthatja. Bár a kamatjövedelem még mindig csökkenő pályán van, most már nem ez mozgatja elsősorban az eredményszámokat, hanem a működési költségek 20%-os elszállása, amiből a különadók mellett például az informatikai költések is jócskán kiveszik a részüket.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×