Infostart.hu
eur:
381.63
usd:
324.88
bux:
125197.21
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince
Nyitókép: BKK/Nyirő Simon

Megvan, milyen lesz az új Bubi

Kihirdették a MOL Bubi tender nyertesét, már van egy látványterv is (nyitóképünk illusztráció).

A Csepel Kerékpárgyártó és Forgalmazó Zrt. nyerte el a Budapesti Közlekedési Központ által a MOL Bubi megújítására kiírt tendert. Sikeres szerződéskötés esetén a fővárosban közlekedők jövő tavasztól használhatják a megújult szolgáltatást – közölte a BKK kedd délután.

November 2-ig lehetett benyújtani a MOL Bubi megújításával kapcsolatos ajánlatokat, amelyeket a bírálóbizottság a törvény által előírt módon, az értékelési szempontrendszer alapján megvizsgált. A BKKaz ár-érték arány szempontjából legjobb ajánlatot hirdette ki nyertesnek és ennek értelmében a Csepel Kerékpárgyártó és Forgalmazó Zrt.-vel kötnek szerződést – írták. Erre a közbeszerzési szabályok alapján legkorábban 2020. december 11-én kerülhet sor.

A cég 5 évre szóló ajánlata az alábbiakat tartalmazza:

  • 1200 db egyenként 21,4 kg saját tömegű, fújt gumikkal felszerelt új kerékpárt,
  • 158 darab gyűjtőállomás üzemeltetését,
  • új gyűjtőállomások tervezését, engedélyeztetését, a gyűjtőállomások áthelyezését,
  • új központi háttérrendszer (szoftver) kiépítését,
  • egy új, felhasználóbarát mobilapplikáció fejlesztését.

További részleteket a jövő évi indulásról későbbre ígért a közlekedési társaság.

A bringazas.hu a Linkdinen a kiszúrta a Nextbike egyik vezetőjének korábbi bejegyzését, amely szerint az új kerékpárok így fognak kinézni:

Fotó: Pietro Peyron
Fotó: Pietro Peyron

Korábban már kiderült, hogy a leendő szolgáltatónak defekttűrő, fújt gumikkal kell felszerelnie a kerékpárokat, amelyek a jelenlegi szivacstömlős kerekekkel szemben könnyebb és gyorsabb haladást biztosítanak. A tervek szerint egy rugalmas tarifarendszer lép életbe, amelyben a BKK-bérlettel rendelkezők jelentős kedvezményekre számíthatnak.

Címlapról ajánljuk
Magyarics Tamás: Donald Trump ismert forgatókönyhöz nyúlhat, Grönland lehet az „új Guantánamo”

Magyarics Tamás: Donald Trump ismert forgatókönyhöz nyúlhat, Grönland lehet az „új Guantánamo”

Az esetleges tárgyalások során az is opció lehet, hogy az Egyesült Államok tartós bérletet kap Grönlandon időkorlátozások nélkül, de a felek más olyan megoldást is találhatnak, amivel biztosított lehet Európa védelme – mondta az InfoRádióban az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora. A külpolitikai szakértő szerint a geopolitikai szempontok mellett gazdasági okokból is fontos lenne az USA-nak Grönland megszerzése, mert a ritkaföldfémek és más nyersanyagok ottani kitermelésével csökkenhetne a Kína-függőség.

Új szabályokat kell megtanulniuk a motorosoknak és a rollereseknek – szabályváltozások, észrevételek a KRESZ-professzortól

Az új KRESZ-tervezet számos változást tartalmaz, melyek a motorosokat és az elektromos rollerrel közlekedőket is érintik. Pető Attila az InfoRádió Aréna című műsorában azt mondta, a javaslatok megfelelők és észszerűek, az viszont már más kérdés, hogy az érintettek mit szólnak és mennyire lesznek partnerek.
inforadio
ARÉNA
2026.01.23. péntek, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
Nagyot fordult a világ, menetelnek a tőzsdék

Nagyot fordult a világ, menetelnek a tőzsdék

Tegnap Davosban Donald Trump elmondta, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már azt, hogy sikerült megállapodást kötnie és nem lesz újabb vámháború. A hírre világszerte ugranak a tőzsdék, Ázsia után Európában is nagyobb emelkedés volt látható. A magyar tőzsde is kifejezetten jól teljesített, a Mol közel 6 százalékot emelkedett, ezzel pedig új történelmi csúcs közelébe száguldottak a cég részvényei. Az OTP-nél és a BUX indexnél is összejött ma a történelmi rekord. Közben az amerikai piacokon is folytatódik az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×