eur:
402.37
usd:
371.5
bux:
91415.63
2025. március 29. szombat Auguszta
A Városligetbe tervezett Magyar Zene Háza a Városliget Zrt. által közreadott látványterven. Augusztus végéig megkezdődik a világhírű japán építész, Fudzsimoto Szu által tervezett Magyar Zene Háza építése a Liget Budapest projekt keretében; az oktatási, múzeumi intézményként és koncerthelyszínként is szolgáló épület 2020 végén nyithatja meg kapuit.
Nyitókép: MTI/Városliget Zrt.

Már a valóságban is megcsodálható a Zene Háza elképesztő tetőszerkezete

A Liget Budapest Projekt keretében elkészült Európa egyik leglátványosabb tetőszerkezete, így szerkezetkésszé vált a Magyar Zene Háza – közölte az InfoRádinak nyilatkozva Gyorgyevics Benedek, a Városliget Zrt. vezérigazgatója.

A Magyar Zenez Háza egy korábban elzárt területen, a Hungexpo romépületei helyén épül, amely egyfajta zenei beavatóintézményként várja majd 2021 év végétől a nagyközönséget. A zenei Csodák Palotájának is tekinthető létesítmény kivitelezése különleges szakaszába lépett, miután elkészült az emblematikus tetőszerkezete – számolt be az InfoRádiónak a Városliget Zrt. vezérigazgatója.

Gyorgyevics Benedek emlékeztetett, a Magyar Zene Házát a 2014-ben a világ leginnovatívabb építészének választott japán Sou Fujimoto álmodta meg, és magyar partnerével, a M-Teampannon Építészmérnöki Kft. közösen tökéletesítette a terveket, amely

nemcsak a tervezőasztalon és a 3D-s látványokon mutat igazán jól, hanem most már kinn, a valóságban is.

Az osztatlan, helyenként több mint 13 méter magas, hőszigetelő üveg homlokzat után most a másik leglátványosabb elem, a tetőszerkezet készült el– ismételte meg a vezérigazgató, hozzátéve: a palacsintára emlékeztető, a lombkorona szintjénél alacsonyabb, nagyon diszkrét, egyben izgalmas hullámos játékú tető több mint száz lukkal került megálmodásra, lehetőséget biztosítva arra, hogy a ligeti fák ezeken akár át is nőjenek, illetve hogy egy izgalmas megvilágítást lehessen elérni az épület és környezete számára.

Gyorgyevics Benedek kiemelte,

a tető nem egy teljesen öncélú, dizájnjában és megjelenésében extravaganciát biztosító építészeti eleme az épületnek, hanem fontos funkciója is van,

hiszen ebben elhelyezésre kerül számos, a Zene Házához köthető funkció, stúdiók, digitális archívum, valamint egy könnyűzenei könyvtár is, amely ennek a létesítménynek köszönhetően jön létre, és válik kutathatóvá a téma iránt érdeklődök számára.

A kivitelezéssel kapcsolatban továbbá megjegyezte, szerencsés módon az a pandémiás helyzet ellenére kiválóan halad, ezért 2021 végén egy „végtelenül izgalmas, új intézményt vehet birtokba a nagyközönség” – ígérte a Városliget Zrt. vezérigazgatója. A funkciók telepítése a mostani pillanatban is folyamatos, hiszen az épület szerkezetkésznek mondható. Innentől kezdve a „finomhangolás”, a belsőépítészeti és szakipari munkák zajlanak, de a fókusz már áthelyeződött – tette hozzá –, miután az épület mellett az intézmény létrehozása, a leendő zenei programok meghatározása, az időszaki és állandó kiállítások tervezésének lezárása és kivitelezésének a megkezdése, továbbá a hangversenyteremnek és a külső zenei hallgatási pontoknak a kivitelezése is megkezdődött – sorolta.

KAPCSOLÓDÓ HANG

VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk

Száj- és körömfájásjárvány - Irgalmatlan szigor lép életbe az állatok terén

Például minden korlátozás alá eső terület esetében érvényes, hogy azokba fogékony állatokat tilos beszállítani, valamint az állatokat kivinni onnan.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
Uniós pénzek tűnnek el a bürokrácia útvesztőjében – meglepő parlamenti jelentés készült

Uniós pénzek tűnnek el a bürokrácia útvesztőjében – meglepő parlamenti jelentés készült

Az Európai Unió költségvetésében párhuzamosan két jelentős cél is hangsúlyosan megjelenik: az innováció ösztönzése és a regionális egyenlőtlenségek csökkentése. Bár a Horizont Európa és a Kohéziós Politika külön logika mentén működik, a döntéshozók évek óta próbálják összekapcsolni a két forrásrendszert, hogy azok hatékonyabban támogassák egymást. A cél világos: a kutatási kiválóság ne csak a fejlettebb térségek kiváltsága legyen, hanem a leszakadó régiókban is érvényesüljön. Ennek érdekében az EU jogi és adminisztratív eszközökkel is ösztönözni próbálja a szinergiákat, például a források kombinálását vagy a közös pályázati mechanizmusokat – egy friss, az Európai Parlament számára készült jelentés azonban arra figyelmeztet, hogy a gyakorlatban továbbra is komoly akadályok gátolják a két támogatási forma összehangolását, a problémával pedig az Európai polgári vitacsoportok most kezdődő ülésein is hangsúlyosan foglalkoznak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×