eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 27. szombat Zita

Botrány az ÁSZ székházánál

Narancsszínűre festették le az Állami Számvevőszék (ÁSZ) épületét Gulyás Mártonék. A szervezet megdöbbentőnek tartja az akciót.

Narancsszínű festékszórókkal mázolták össze az Állami Számvevőszék (ÁSZ) épületét a Közös Ország Mozgalom tagjai. Gulyás Márton aktivista szerint erre azért van szükség mert az intézmény a Fidesz-KDNP kormány hatalmi eszközévé vált.

Az akcióval nyilvánvalóvá akarja tenni, hogy az ÁSZ egyszerű politikai eszközzé vált a kormány kezében, nem végzi el közfeladatait, és arra kéri a polgárokat, ők is hozzá hasonló módon fejezzék ki azt, ha ezzel nem értenek egyet – írta a Mérce.

Gulyás a portálnak elmondta, a festékezésért vállalja a felelősséget, és arra számít, szabálysértési eljárást indítanak meg ellene és az aktivisták ellen.

Az ÁSZ vizsgálata nyomán tavaly év végén szabtak ki bírságot az ellenzéki pártokra. A Jobbiknak 660 millió forintot, a többi pártnak 2 és 16 millió forint közötti összeget kell fizetnie.

Az ÁSZ közleményben jelezte: megdöbbentőnek tartja, hogy anarchisták fizikailag megtámadták a budapesti székházát.

„Az ÁSZ nyomatékosan felhívja a figyelmet, hogy független a politikától, nem vesz részt a politikai küzdelmekben, ellenőrzési tevékenysége során nem mérlegel politikai szempontokat. Az ÁSZ feladatait alkotmányos kötelezettségeinek megfelelően, az adófizető állampolgárok érdekében, a jogállam keretei között végzi. Az ÁSZ mindenben betartja az Alaptörvény rendelkezéseit és a működését, illetve ellenőrzési tevékenységét meghatározó törvényi előírásokat.

Az ÁSZ számára nem léteznek kormánypárti vagy ellenzéki pártok, kizárólag ellenőrzött szervezetek vannak, amelyeket a Számvevőszéknek kötelessége a vonatkozó előírások alapján ellenőrizni. Az ÁSZ minden párt gazdálkodásának a törvényességét egységes törvényi előírások alapján, és eljárási szabályok szerint ellenőrzi” - közölte a szervezet.

Címlapról ajánljuk
Túl keveset dolgoznak a németek – vagy pont, hogy túl sokat?

Túl keveset dolgoznak a németek – vagy pont, hogy túl sokat?

Christian Lindner pénzügyminiszter a közelmúltban kifogásolta a németek munkához való viszonyát, szerinte mentalitásváltásra van szükség. Egy tanulmány szerint ugyanakkor soha ennyit nem dolgoztak a németek, mint a múlt évben. Sőt a politika közreműködésével lehetne még ennél többet is. Most akkor mi az igazság?
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×