Infostart.hu
eur:
353.79
usd:
310.1
bux:
138093.81
2026. június 23. kedd Zoltán

Eörsi Mátyás: A Fidesz vereséget szenvedett!

Az SZDSZ elnöke szerint a szavazók megbüntették a pártot. Fodor Gábor kudarcként értékelte, hogy nem jutottak be az Európai Parlamentbe. A politikus ezért a párt ügyvivői testületi ülésén ajánlja fel lemondását.

Este hét óra után a liberális párttagok az SZDSZ székházának udvarán, a pecsenyesütők és a pálinkát kínálók sátra mellett még optimistán nyilatkoztak. Akkor még kevés politikus és szimpatizáns, viszont rengeteg újságíró volt a helyszínen. Ekkor Horn Gábor szabaddemokrata ügyvivő is bízott a mandátumszerzésben.

"Én ezt nem tartom alacsony részvételnek. Szlovákiában 20%- Csehországban 30% alatt volt a részvétel. A magyar emberek helyén kezelték ezt. Elvileg a kis pártoknak akár lehet ez kedvező is." - vélekedett.

Aztán ahogy gyűltek a szimpatizánsok, és jöttek a hírek a különféle közvéleménykutatási adatokról, egyre kevesebb liberális politikust lehetett látni a székház udvarán a sátrak alatt. Mint megtudtuk, este 9 óra körül a székház emeletén tanácskoztak. Ekkor az InfoRádiónak Eörsi Mátyás szabad demokrata politikus a Fidesz vereségéről beszélt.

"A Fidesz ezt a választást egy óriási nemzeti demonstrációnak akarta felhasználni a mostani válságkezelés intézkedéseivel szemben. Az, hogy kevesebben mentek el most, mint öt évvel ezelőtt, az azt bizonyítja, hogy ez nem sikerült. Ez vereség a Fidesz részéről" - mondta.

Aztán este tíz órakor kiderült, hogy az SZDSZ veszített. Fodor Gábor pártelnök szerint kudarc, hogy nem jutottak be az Európai Parlamentbe.

"A választók megbüntettek minket. ez a büntetés nyilván szól a több éves politikának, sok mindennek. Ennek elemzésébe nem akarok belemenni. Az ügyvivői testület ülésén felajánlom a lemondásomat."

Az SZDSZ a szavazatok alig több mint 2%-át kapta. A mandátumszerzéshez több mint 5%-ra lett volna szükség.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Megszavazta az Országgyűlés: így alakul át a közmédia – kiválik például a távirati iroda

Megszavazta az Országgyűlés: így alakul át a közmédia – kiválik például a távirati iroda

Elfogadta az Országgyűlés kedden a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt. A köztévé és közrádió egy cégbe kerül, megszűnik az MTVA, külön és önálló cég lesz a Magyar Távirati Iroda (MTI), nyílt pályázaton választják majd ki a két nonprofit médiacég vezérigazgatóit, és létrejön a Független Közmédia Testület, amelybe 3-3-3 tagot delegálnak a kormánypártok, ellenzéki pártok és szakmai szervezetek.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×