Infostart.hu
eur:
377.95
usd:
319.69
bux:
130030.34
2026. február 7. szombat Rómeó, Tódor

Tömegsírt találtak, csak nem azt, amit kerestek

Miközben a legutóbbi délszláv háború albán és szerb áldozatainak tömegsírjai után kutattak, az egyik szerbiai városban olyan helyre bukkantak, ahová az egykori partizánok által kivégzett kommunista-ellenségek holttesteit temették.

Kragujevacban korábban a Zastava autókat gyártották, jelenleg a FIAT Puntókat. A megtalált tömegsír az üzem területén van.

A szerbiai városban már régebben is beszédtéma volt a partizánok által kivégzett a kommunizmus ellenségeinek tartott polgárok tömegsírjainak helyszíne, de feltárásukat nem kezdték el. Legutóbb a délszláv háború albán és szerb áldozatainak tömegsírjait keresték, de a partizán áldozatok csontjaira bukkantak.

A város archívumában nincsenek adatok, de nem tartják lehetetlennek a tömegsír létezését. A feltárás várat magára, hivatalos közlemények nincsenek.

Kragujevacban az 1945 uráni áldozatoknak már állítottak emlékművet. A szakértők nem hivatalos véleménye szerint ebben tömegsírban több mint 600 holttest van.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.02.09. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×