Infostart.hu
eur:
384.86
usd:
328.77
bux:
115189.14
2026. január 6. kedd Boldizsár
A Semmelweis Budapest Award díjjal kitüntetett Roska Botond neurobiológus az elismerés átadása után a Semmelweis Egyetem Szemészeti Klinikáján 2019. november 18-án.
Nyitókép: Bruzák Noémi

Új kutatóközpont jön létre Budapesten

Fontos feladata lesz a BrainVision Centernek.

Roska Botond professzor és Rózsa Balázs vezetésével, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) támogatásával egy új, országos jelentőségű kutatóközpont jött létre Budapesten.

A BrainVision Center feladata a központi idegrendszeri betegségek diagnózisához és terápiájához szükséges alapkutatási folyamatok előkészítése és a látás-helyreállítás alapkutatási program megvalósítása lesz - hangzott el a kutatóközpont alapító ünnepségén.

Palkovics László innovációs és technológiai miniszter arról beszélt, hogyan illeszkedik a mostani bejelentés a magyar innovációs ökoszisztémába. Emlékeztetett arra, hogy a kormány létrehozta a jogszabályi és intézményi kereteket, emellett folyik a felsőoktatási intézmények átalakítása is.

A kutatóközpont megalapítását az ITM mellett a NeurofotonIQa Tudásközpont Alapítvány, valamint a Rózsa Balázs által alapított Femtonics támogatta.

Palkovics László beszédét követően Rózsa Balázs és Roska Botond tartott tudományos előadást.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.06. kedd, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×