Infostart.hu
eur:
386.12
usd:
328.92
bux:
0
2025. december 31. szerda Szilveszter

Szájról olvasásban is jobbak a számítógépek

A szoftverek és a számítógépek processzorteljesítményének fejlődésével egyre több, kizárólag emberi tulajdonságnak tartott területen veszik át a gépek a vezető szerepet.

A számítógépes szájrólolvasó-program az emberi beszédet 80 százalékos pontossággal képes felismerni, miközben az embereknek ez csak 32 százalékos pontossággal sikerül.

A szoftver fejlesztői is meglepődtek, hogy milyen nagy szükség van e nehezen elsajátítható készségre, ugyanis a 60 év felettiek 55 százaléka valamilyen szintű halláskárosodással él, és a szájról olvasás jelenti az egyetlen lehetőséget arra, hogy jobban megértsék a hozzájuk beszélőket - olvasható a Yahoo hírportálon.

A számítógépes szájról olvasás pontosságának fejlődésével a hallássérültek képzése is egyszerűsödik. A korábbi iskolai tantárgyként, kizárólag illusztrált könyvekből megszerezhető tudás az új technikáknak köszönhetően jelentősen felgyorsul. Ráadásul a "trükkös" egy szótagból álló szavak felismerését is megkönnyíti.

Az eddigi eredmények szerint már néhány órás videóval egybekötött tanulással komoly eredmények érhetők el, és a számítógépes program állítólag már azt is felismeri, ha a beszélő nem mond igazat.

Címlapról ajánljuk
Az év utolsó éjszakáján sem álltak le a támadások: lángokban Odessza és az orosz olajfinomítók - Háborús híreink szerdán

Az év utolsó éjszakáján sem álltak le a támadások: lángokban Odessza és az orosz olajfinomítók - Háborús híreink szerdán

Az év utolsó éjszakáján is zúgtak a drónok Ukrajna felett: az oroszok Odesszát, az ukránok Krasznodár Kraj olajfinomítóját és az orosz főváros áramfejlesztőit támadták. Továbbra is áll a bál a Vlagyimir Putyin elnöki rezidenciáját ért állítólagos ukrán támadás miatt: bár Moszkva mindezidáig semmilyen érdemi bizonyítékot nem szolgáltatott, Donald Trump állítólag nagyon dühös a fejlemények miatt. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×