Infostart.hu
eur:
386.1
usd:
331.79
bux:
122500.5
2026. március 4. szerda Kázmér
A világelső szerb Novak Djokovic a földön fekve ünnepel, miután kilencedszer nyerte meg a férfi egyes küzdelmeit az ausztrál nemzetközi teniszbajnokságon Melbourne-ben 2021. február 21-én. Djokovic a döntőben 7:5, 6:2, 6:2-re legyőzte az orosz Danyiil Medvegyevet.
Nyitókép: MTI/AP/Hamish Blair

Novak Djokovic nem lesz olimpiai bajnok

Meglepetésre kikapott a német Alexander Zverevtől a férfi tenisztorna elődöntőjében.

A szerb Novak Djokovic 6:1, 3:6, 1:6-ra kikapott a német Alexander Zverevtől a tokiói olimpia férfi egyes tenisztornájának elődöntőjében, így már biztos, hogy nem nyeri meg pályafutása során először az olimpiai aranyérmet - úgy, hogy idén valamennyi Grand Slamen diadalmaskodott, így közel állt a Golden Slamhez.

A 24 éves német játékos - aki tavaly döntőt játszott az amerikai nyílt bajnokságon - az első szettet simán elveszítette a szerb ellen, aki a második felvonásban 3:2-nél brékelőnybe került. Zverev ezt követően sorozatban nyolc játék megnyerésével alapozta meg 125 perces sikerét.

Djokovic legutóbb a római salakpályás torna döntőjében kapott ki, azóta sorozatban 22 mérkőzésen nyert. Idén ez mindössze a negyedik veresége volt a szerb világsztárnak.

Zverev ellenfele az orosz Karen Hacsanov lesz a vasárnapi fináléban.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: minden energetikai létesítmény, amely orosz energiát használ, ukrán szabotázsakciók célpontja lehet

Orbán Viktor: minden energetikai létesítmény, amely orosz energiát használ, ukrán szabotázsakciók célpontja lehet

A Védelmi Tanács szerdai ülésén hozott kormánydöntéseket ismertette a Facebook-oldalára feltöltött videóban Orbán Viktor miniszterelnök.

Utasosztályozás alapján zajlik a kimenekítés Szlovákia felé

Kedd este landolt a Pozsonyi Nemzetközi Repülőtéren az első, Közel-Keletről indult kimenekítő járat, Izraelből és Jordániából szállítottak haza szlovák állampolgárokat. Ma újabb állami járat indul, utána újabb országból is megkezdik a kimenekítést. A külügyminisztériumra jelentős nyomás nehezedik, nem minden szlovák állampolgárt lehet kormányzati géppel hazaszállítani.
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×