A magyar labdarúgó-válogatott a Skócia elleni Eb-csoportmérkőzés megnyeréséért egymillió euró pénzdíjat kapott, ehhez még hozzájön a 9,25 millió eurós részvételi díj is, így a vg.hu összesítése szerint 10,25 millió eurót (4,06 milliárd forintot) kerestek a mienk Németországban. Ha Marco Rossi csapata továbbjutott volna a nyolcaddöntőbe, további másfél millió eurós (594,10 millió forintos) jutalomban részesült volna. Az MLSZ a megszokottak szerint a pénzdíj egyharmadát – több mint 1,3 milliárd forintot – a játékosok között osztja szét, míg a stábtagoknak legutóbb az összjutalom 15 százaléka, vagyis 650 millió forint járt.
Dénes Ferenc azt mondta az InfoRádióban, hogy megítélése szerint különösképpen nem rázza meg a magyar futballgazdaságot, hogy nem sikerült nagyobb bevételre szert tenni, mert az MLSZ, illetve az egész hazai futballrendszer nem a különböző prémiumokra alapozza a jövőjét. Sokkal hangsúlyosabbak a központi, a televíziós és a tao-ból származó bevételek, miközben jelentős mennyiségű szponzorációs megállapodása van a magyar szövetségnek, illetve a klubok is beteszik a közösbe saját reklámfelületeik egy részét, amit szintén az MLSZ értékesít. Ezek a források, juttatások adnak stabilitást a Magyar Labdarúgó-szövetségnek. „Természetesen az egy euróval több, mindig jobb, mint az egy euróval kevesebb. Jó lett volna, ha több pénzzel tér haza a magyar válogatott a németországi Eb-ről, de
anyagi szempontból nem befolyásolja a magyar futball jövőjét ez a bevételkiesés”
– magyarázta a sportközgazdász.
Ugyanakkor hozzátette: ha továbbjutott volna a csoportjából a magyar válogatott, tovább tartott volna a fociláz. Dénes Ferenc titkon abban reménykedett, hogy akár a legjobb négy közé jutás is összejöhet, ami véleménye szerint pozitív hatással lett volna a magyar labdarúgásra, az őszi klubfutballra, sőt még a kiskereskedelmi fogyasztásra is. Mint fogalmazott, egy ilyen bravúr kitörési pontot hozhatott volna a magyar klubfutball számára is, hiszen nagyon szeretik az emberek idehaza a focit, igaz a Ferencváros meccseit leszámítva nem igazán telnek meg az egyes csapatok stadionjai. A sportközgazdász szerint a kihagyott lehetőség, illetve az elmaradt haszon inkább ebből a szempontból „fájhat némileg” a Magyar Labdarúgó-szövetségnek.
Dénes Ferenc nem értette, hogy néhány napig miért lebegtették azt bizonyos körökben, hogy ingatag Marco Rossi pozíciója, mivel Csányi Sándor, az MLSZ elnöke korábban többször is hangoztatta, hogy ragaszkodik a szakemberhez. Úgy véli, a szurkolók döntő többsége kedveli a szövetségi kapitányt, akit a játékosok is nagyon respektálnak.
„A korábbi időkből nem nagyon emlékszem olyan magyar szövetségi kapitányra, aki mögé a szövetség, a játékosok és a szurkolók egyaránt ilyen mértékben felsorakoztak volna”
– jegyezte meg.
A sportközgazdász kiemelte: az elmúlt években „váratlan, csodálatos győzelmeket” is elért szép számmal a magyar válogatott, amely a németországi Eb-n már nem tudta borítani a papírformát, és kikapott a jobb erőkből álló csapatoktól. Marco Rossi vállalta a felelősséget a Svájc elleni 3–1-es vereségért, és elismerte, hogy hibázott. Dénes Ferenc szerint előfordul, hogy a szemben álló edzők taktikai harcából, időnként nem Marco Rossi jön ki győztesen, erre azért korábban is volt példa néhány mérkőzésen.
Győztes csapaton ne változtass!
Mint mondta, bár sokan csalódottak, egyáltalán nincs miért szégyenkezni, mert egyik Eb-mérkőzésen sem alázták meg a magyar csapatot, amely nem szenvedett nagyarányú vereségeket Németországban. Kiemelte Csoboth Kevin 100. percben szerzett gólját Skócia ellen, amely szerinte felejthetetlen emlék marad, és aminek köszönhetően néhány napig még számolgathattunk, és reménykedhettünk abban, hogy meglesz a továbbjutás.
„A válogatott egyáltalán nem rombolta le azt a szimpátiát, amit az elmúlt években kivívott magának. Csányi Sándor logikus megállapítást tett, amikor azt mondta, nagy feladatok várnak még a magyar futballválogatottra. Van egy alapvetően győztes csapatunk, miért változtatnánk rajta?” – tette fel a kérdést Dénes Ferenc.