Infostart.hu
eur:
361.72
usd:
309.99
bux:
152030.55
2026. augusztus 25. kedd Lajos, Patrícia
Diogo Jota, a Liverpool játékosa ünnepli gólját a labdarúgó Európa-liga csoportkörében az E-csoport második fordulójában játszott Liverpool FC - Royale Union Saint-Gilloise mérkőzésen Liverpoolban 2023. október 5-én. A Liverpool 2-0-ra győzött.
Nyitókép: MTI/EPA/Peter Powell

Különleges emlékmezben játszanának Diogo Jota nevelőklubjának játékosai

Az autóbalesetben elhunyt Diogo Jota és testvére, André nevelőklubja, a portugál Goldomar SC különleges mezzel kíván tisztelegni néhai futballistái emléke előtt.

A labdarúgóklub vasárnapi bejelentése szerint csapatuk a következő szezonban olyan mezeket használ, amelyeken a két játékos arcképe szerepel.

A testvérpár július elején szenvedett halálos autóbalesetet Spanyolországban.

Diogo Jota a Liverpool FC-ben csapattársa volt Szoboszlai Dominiknak. Az angol bajnoki címvédő vezetése néhány napja jelentette be, hogy emlékművet állít hazai stadionja közelében elhunyt csatáruknak. Azt is közölték, hogy az együttes az új szezonban "Forever 20" feliratú mezben fog játszani. Jota a 20-as számot viselte, amelyet halála után a Liverpool visszavonultatott.

A 28 évesen elhunyt csatár 2020 óta játszott az angol együttesben, amellyel bajnoki, FA Kupa- és Ligakupa-győzelmet is ünnepelhetett. Összesen 182 mérkőzésen lépett pályára a Liverpoolban, 65 gólt szerzett és 26 gólpasszt adott.

Címlapról ajánljuk
Az AI nagy egyenlőségi paradoxona: a gyengébbek többet nyernek, de van egy csavar

Az AI nagy egyenlőségi paradoxona: a gyengébbek többet nyernek, de van egy csavar

A generatív AI több vizsgálatban egyszerre növelte a teljesítményt és csökkentette a dolgozók közötti különbségeket. A kezdők gyorsabban zárkóztak fel, bizonyos írásos feladatok pedig rövidebb idő alatt, jobb minőségben készültek el. Mégsem biztos, hogy ebből tartós kiegyenlítődés következik. Az AI használata nem jelent azonos értékteremtést. Az új különbséget a feladatbontás, az ellenőrzés és a teljes munkafolyamat újratervezése adhatja.
inforadio
ARÉNA
2026.08.25. kedd, 18:00
Totyik Tamás
a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke
Tisza-kormány: Orbán Anita feljelentést tett a lélegeztetőgép-ügyben, Magyar Péter keményen üzent az előző rendszer haszonélvezőinek

Tisza-kormány: Orbán Anita feljelentést tett a lélegeztetőgép-ügyben, Magyar Péter keményen üzent az előző rendszer haszonélvezőinek

A Tisza-kormány hétfőn nyilvánosságra hozta a 2026-os költségvetés felülvizsgált változatát, amely mintegy 700 milliárd forintos megtakarítást irányoz elő, és 500 milliárd forintos Havária Alapot hoz létre az aszály és az energiaválság kezelésére. Emellett fontos mérföldkőhöz ért a kormány vagyonvisszaszerzési programja: kiderült a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal elnöki posztjára pályázó három versenyben maradt jelölt neve, akiket kedden és szerdán hallgatnak meg. Kedden Orbán Anita külügyminiszter azt is bejelentette, hogy feljelentést tett a Külügyminisztérium 2020-as Covid-beszerzéseinek ügyében, amely főként a lélegeztetőgépeket érinti. A nap folyamán Magyar Péter miniszterelnök is megszólalt a feljelentésekkel kapcsolatban és felszólította az előző rendszer haszonélvezőit, hogy kövessék a Duna Aszfalt példáját és adják vissza a jogosulatlanul szerzett közpénzt az államnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×