Infostart.hu
eur:
386.1
usd:
331.97
bux:
121615.81
2026. január 19. hétfő Márió, Sára
Manhercz Krisztián a 2024-es párizsi nyári olimpia férfi vízilabdatornáján, a B csoportban játszott Franciaország - Magyarország mérkőzésen a Párizs melletti Saint-Denis-ben lévő Vizes Központban 2024. július 28-án.
Nyitókép: Czeglédi Zsolt

Az új szabályokkal verték meg a magyar pólósok a spanyolokat

A magyar férfi vízilabda-válogatott a spanyolok elleni 12-11-es győzelemmel kezdett a világkupa bukaresti selejtezőjében.

A magyarok kedden 14 órától a franciákkal találkoznak, a háromcsapatos csoport első helyezettje közvetlenül a negyeddöntőbe kerül. A tornáról az első hat jut az áprilisi, nyolccsapatos szuperdöntőbe, amelyben a B divízióból a német és a holland válogatott már biztosította a helyét.

Magyarország-Spanyolország 12-11 (4-3, 2-2, 4-1, 2-5). A magyar csapat gólszerzői: Manhercz 6, Vigvári 3, Burián 2, Nagy Á.

A 16 fős magyar keretből ezúttal Szakonyi Dániel és Vismeg Zsombor maradt ki a 2022-es és a 2023-as világbajnok csatáján. Ez volt a nemzeti csapat első olyan tétmérkőzése, amelyen az új szabályokkal is ismerkedhettek a játékosok: ezek közül a legfontosabb, hogy öt méterrel rövidebb lett a játéktér, a támadóidőből, valamint az emberelőnyök megjátszásából pedig öt-öt másodpercet vettek el.

A hétfői összecsapáson ugyan a spanyolok szerezték meg a vezetést, de a magyarok sorozatban négy lőtt góllal fordítottak, s előnyükből a nagyszünetig egy találatot megőriztek.

A harmadik negyedben a válogatott Vigvári Vendel vezetésével négygólos előnyt épített ki,

amelyből egyet a csapatkapitány Manhercz Krisztián gólerős játékának köszönhetően a végső dudaszóig megtartott.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Grönland miatt fenyegetőzik Trump, nagy reakciók a tőzsdéken

Grönland miatt fenyegetőzik Trump, nagy reakciók a tőzsdéken

Jelentős esésekkel indul a nap az európai tőzsdéken, miután hétvégén Donald Trump vámokkal fenyegette meg azokat az európai országokat, amelyek az útjába állnak Grönland megszerzésében. A német és a francia tőzsde 1 százalék feletti mínuszban áll és az ázsiai részvénypiacokon is többségében eséseket lehetett látni, itt egy kínai GDP-adat is mozgatta a hangulatot. A kockázatkerülés érződik a nyersanyagpiacokon és a kriptovalutáknál is, az arany és az ezüst új csúcsra ment, a bitcoin és az ether viszont jelentősebb esést mutat. Az amerikai tőzsdéken ma nincs kereskedés Martin Luther King napja miatt, így innen nem érkezik ma iránymutatás. A héten a viág szeme Davoson van, ma kezdődik a Világgazdasági Fórum.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×