Infostart.hu
eur:
384.59
usd:
330.74
bux:
123872.29
2026. március 4. szerda Kázmér
Nyitókép: Fcaebook/Magyar Atlétika - Hungarian Athletics

Kemény döntést hozott az atlétikai szövetség

A Nemzetközi Atlétikai Szövetség (WA) a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) ajánlása ellenére sem engedi vissza az orosz és fehérorosz sportolókat a versenyeire.

"A WA álláspontja nem változott" - utalt arra a világszervezet, hogy a tanács a múlt héten eldöntötte, az Ukrajna elleni háború miatt a két ország atlétái nem indulhatnak WA-eseményeken.

A közlemény kiemelte, a NOB kedden közzétett ajánlásában azt javasolta, hogy - semlegesként - engedjék vissza az orosz és fehérorosz sportolókat a nemzetközi versenyekre, a végső döntést ugyanakkor a sportágak nemzetközi szövetségeire bízta.

A WA hozzátette, az Európai Atlétikai Szövetség ugyancsak az oroszok és fehéroroszok kizárásáról határozott.

Az orosz és fehérorosz sportolók - a legtöbb sportágban - azóta nem szerepelhetnek a nemzetközi porondon, hogy Oroszország Fehéroroszország támogatásával tavaly februárban háborút indított Ukrajna ellen.

A nyáron Budapest rendezi az atlétikai világbajnokságot.

Európai Játékok: nem!

Nem indulhatnak orosz és fehérorosz sportolók a nyári, Lengyelországban sorra kerülő Európa Játékokon.

"A szervezőbizottság álláspontja nem változott" - jelentette ki az egyik szóvivő.

A multisport esemény az Európai Olimpiai Bizottság (EOC) égisze alá tartozik, melynek képviselői októberben jelezték, hogy az Ukrajna elleni háborúban érintett két ország versenyzői nem vehetnek részt az EJ-n. Most pedig ezt az álláspontot erősítette meg a szervezőbizottság, annak ellenére, hogy a Nemzetközi Olimpiai Bizottság kedden módosította korábbi ajánlását. A jövő évi párizsi játékokkal kapcsolatban egyelőre elhalasztották a döntést.

A Krakkóban és környékén június 21. és július 2. között sorra kerülő Európa Játékokra, amely több sportágban olimpiai kvalifikációs verseny lesz, mintegy 50 ország sportolóit várják. A seregszemlén 29 sportágban 255 aranyérmet osztanak ki.

Címlapról ajánljuk
Rendszerváltás Iránban? – Szakértő: a külső támadás „elhalasztja a haragot”, szervezkedni pedig tilos

Rendszerváltás Iránban? – Szakértő: a külső támadás „elhalasztja a haragot”, szervezkedni pedig tilos

Nehéz megítélni, hogy végbemehet-e a rendszerváltozás Iránban. Az elszegényedés tömeges, de szervezkedni tilos. Az elmúlt évtizedekben számtalan nagy tüntetés volt az országban, most az év elején főleg a gazdasági problémák miatt vonultak az utcára a tüntetők – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában N. Rózsa Erzsébet, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem tanára, Közel-Kelet-szakértő.

Szijjártó Péter Moszkvában: Vlagyimir Putyin jóváhagyta két kényszersorozott magyar fogoly elengedését

Szijjártó Péter bejelentette: garanciát kaptunk arra, hogy változatlan áron megvan a Magyarországra szánt orosz kőolaj és földgáz a nemzetközi energiapiaci válság ellenére is. „Az orosz–magyar kapcsolatok stabilak, és pozitív irányba fejlődnek, ideértve az energiapolitikai kérdéseket is, a szénhidrogéneket és zászlóshajó-projektünket, a paksi atomerőművet” – mondta Vlagyimir Putyin.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×