392.3
366.18
66800.76
Budapest, 2022. június 19. Hosszú Katinka a női 200 méteres vegyesúszás döntője után a vizes világbajnokságon a Duna Arénában 2022. június 19-én. MTI/Illyés Tibor
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Szabó Szebasztián 6., Hosszú Katinka 7. a vizes világbajnokságon

A Duna Arénában zajló úszó-világbajnokság vasárnapi négy döntőjéből háromban is amerikai siker született.

Szabó Szebasztián hatodik lett 50 méter pillangón. A szám Európa-bajnoka a szombati elődöntőben mindössze egy századdal maradt el országos csúcsától (22.91), így az ötödik idővel várta a finálét.

A rajtot ugyan jól kapta el a győriek 26 éves versenyzője, aki 2019-ben Kvangdzsuban ötödik volt ebben a számban, azonban 23.01 másodperces idejével az érmekért folyó harcba nem tudott beleszólni.

"A helyezés miatt egy picit csalódott vagyok, hiszen ez a kedvenc számom, de tegnap és ma is nagyon élveztem az úszást, hallani, ahogy a közönség a nevemet skandálja. Azt gondolom,

a vb-érem bennem van, már csak az a kérdés, mikor jön ki"

- mondta a vegyes zónában Szabó.

A számot az amerikai Caeleb Dressel nyerte - megszerezve ezzel pályafutása 15. világbajnoki címét - a 42 éves brazil Nicholas Santos előtt. A dél-amerikai veterán a sportág történetének első negyedik "x-es" érmese lett.

Hosszú Katinka a hetedik helyen végzett 200 méter vegyesen. A háromszoros olimpiai bajnok a szám világcsúcstartójaként és a legutóbbi négy világbajnokság győzteseként, azonban már korántsem favoritként készült a fináléra, mivel nyolcadik helyen jutott be úgy, hogy idei legjobbját három századdal múlta felül.

A döntőben a 33 esztendős magyar úszó valamivel erősebben kezdett, mint egy nappal korábban, a táv felénél viszont már lassabb volt. Végül 2:11.37 perccel csapott célba, ami ugyan gyengébb, mint az elődöntős ideje, azonban egy helyet így is előre lépett összesítésben.

"Nagyon boldog vagyok, amiért újra döntőt úszhattam és átélhettem, milyen hazai közönség előtt versenyezni.

Csodálatos érzés volt, hogy az első pillanattól az utolsóig bíztattak, és ugyan hetedikként szálltam ki a medencéből, de akkor is ünnepeltek" - nyilatkozta Hosszú, akinek a közönség soraiból egy párnát dobtak be, amin a "Jó pihenést bajnok" felirat olvasható. Ezzel kapcsolatban megjegyezte, ő ezt úgy értelmezte, hogy két szám között - legközelebb kedden úszik majd 200 méter pillangón - regenerálódni tudjon.

A számot az amerikai Alex Walsh nyerte, egy másodperccel és egy századdal elmaradva Hosszú 2015-ben felállított világcsúcsától.

Titokzatos nagy vásárlás előtt az OTP

Az OTP Bank tavaly minden korábbi eredményét felülmúlta, a megkezdett építkezést és terjeszkedést a következő években is folytatja - mondta pénteken Budapesten, a társaság éves közgyűlésén az OTP Bank elnök-vezérigazgatója.
Gigantikus amerikai fegyvercsomag készül Ukrajnának, hátrébb vonják az Abrams tankokat a frontról – Háborús híreink pénteken

A Politico értesülései szerint az Egyesült Államok pénteken egy 6 milliárd dolláros fegyvercsomagot jelenthet be Ukrajnának a nemrég elfogadott 60,8 milliárd dolláros keretből. A csomag tartalmaz majd Patriot légvédelmi rakétákat, tüzérségi lőszert, drónokat, drón elleni fegyvereket, illetve levegő-levegő rakétákat vadászgépekhez. Az AP két amerikai forrásra hivatkozva arról ír, hogy az ukránok hátrébb vonták a frontvonalról az amerikai Abrams tankokat, mivel az orosz drónok könnyen észreveszik és megtámadják őket.