eur:
402.13
usd:
383.27
bux:
87542.1
2025. február 16. vasárnap Julianna, Lilla
Vámos Márton a férfi vízilabda tornán, a C csoportban játszott Magyarország - Spanyolország mérkőzésen a 18. vizes világbajnokságon a dél-koreai Kvangdzsuban 2019. július 17-én.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Férfi világliga: nem lesz ott a szuperdöntőben a magyar vízilabda-válogatott

A magyar férfi vízilabda-válogatott egy góllal kikapott Spanyolország csapatától a világliga Podgoricában zajló európai nyolcas döntőjében, így nem jutott négy közé.

A magyar csapat a folytatásban az 5-8. helyért játszik, s már nem juthat ki a sorozat júliusi, strasbourgi szuperdöntőjébe.

Spanyolország-Magyarország 10-9 (4-1, 1-5, 2-2, 3-1)

magyar gólszerzők: Vámos 4, Zalánki 2, Konarik, Manhercz K., Jansik Sz. 1-1

A magyar együttes Märcz Tamás szövetségi kapitány nélkül volt kénytelen szembenézni a spanyolokkal, miután a szakember koronavírus-fertőzése miatt nem utazhatott el Montenegróba. Talán a szakvezető hiánya is okozhatta, hogy a csapat nagyon gyengén kezdte a meccset, az első negyedben védekezésben és támadásban is sok hiba csúszott játékába, így a rivális 4-1-es előnyre tett szert.

A második szakaszban nagyot változott a meccs képe, a magyar védekezés javult, a másik oldalon pedig Vámos Mártonék megtalálták a "réseket", s a nagy szünetig megfordították az állást (6-5).

A pihenő után a küzdelem dominált a medencében, elsősorban védekezésben voltak erősek a csapatok, az egygólos előnyt viszont sikerült tartania a magyaroknak (8-7). A zárószakaszban azonban ismét a spanyolok voltak jobbak és fordítottak, a magyarok viszont az utolsó félpercben emberelőnyben támadhattak, de az egyenlítés elmaradt.

A magyar válogatott pénteken 15 órától a Szerbia-Görögország negyeddöntő vesztesével mérkőzik.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.02.17. hétfő, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet tudományos főmunkatársa
Sürgősen összehívták az uniós külügyminisztereket, nagy pofon készül Európa számára – Híreink az orosz–ukrán háborúról vasárnap

Sürgősen összehívták az uniós külügyminisztereket, nagy pofon készül Európa számára – Híreink az orosz–ukrán háborúról vasárnap

Akár már február végén sor kerülhet Donald Trump és Vlagyimir Putyin csúcstalálkozójára Szaúd-Arábiában. Két magasrangú amerikai tisztviselő állítólag már úton is van a közel-keleti országba. Nagyon úgy néz ki, hogy Washington és Moszkva kihagyja Európát az Ukrajnáról szóló béketárgyalásokból. A Münchenben tartózkodó EU-s külügyminiszterek vasárnap reggel rendkívüli ülésre jöttek össze, a jövő héten pedig rendkívüli uniós csúcs jöhet Párizsban, amelyre a brit kormányfőt is várják. Az ukrán kormányzat Münchenben megerősítette, hogy Magyarország blokkolja Ukrajna uniós csatalkozási folyamatát. Hírfolyamunk folyamatosan frissül az ukrajnai háború és a müncheni biztonsági konferencia híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×