A 32 résztvevő válogatottból 29 ismert egyelőre, a további hármat a negyedik kalapba helyezték. Júniusban derül ki, hogy Ukrajna vagy Skócia és Wales, valalmint Az Arab Emírségek vagy Ausztrália és Peru, valamint Costa Rica és Új-Zéland közül ki léphet pályára Katarban, a november 21-én kezdődő tornán.
A sorsolást a Doha Kiállítási és Bemutató Központban tartják, a program látványos műsorral kezdődött. A híres egyiptomi színésznő és énekesnő, Sherihan szól megnyitóbeszéddel az egybegyűltekhez, arab nyelven.
Megismerhettük a hivatalos kabalafigurát, laibot és már azt is tudjuk, hogy al-Rihlának hívják a vb labdáját.
Színpadra lépett az este két műsorvezetője, Reshmin Chowdhury és Idris Elba. Köszöntőjük után meghallgathattuk a világbajnokság (egyik) hivatalos dalát.
Gianni Infantino, a FIFA-t 2016 óta irányító olasz elnök lépett a színpadra, anélkül, hogy a Squadra Azzurra híveinek szívébe tőrt döfnénk, ki gondolta volna – ő biztosan nem –, hogy országa válogatottja nem lesz ott a regnálása alatti első két világbajnokságon. A valaha volt legjobb világbajnokságot ígérte, körülbelül ötmilliárd televíziónézővel és hárommillió helyi nézővel.
Katar emírje, Tamim bin Hamad Al Thani is beszélt, majd Didier Deschamps, a francia válogatott világbajnok szövetségi kapitánya hozta be a színpadra a trófeát. Kis szurkolója kísérte, aki négy éve édesapja nyakában szurkolt a franciák aranyáért.
Közel vagyunk a sorsolás kezdetéhez, Samantha Johnson, Carli Lloyd, korábbi kétszeres világbajnok női labdarúgó és az egykori angol válogatott Jermaine Jenas lépetta színpadra.
Érkeztek a „húzók”, a brazil Cafu, a nigériai Jay-Jay Okocha, a német Lothar Matthäus, az iráni Ali Daei, a katari Ahmed MalAllah, az ausztrál Tim Cahill, a szerb-mexikói Bora Milutinovics és az algériai Rabah Madzser.
A sorsolás
A: Katar, Ecuador, Szenegál, Hollandia,
B: Anglia, Irán, Egyesült Államok, Európai 3-as pótselejtezős (Wales–Skócia vagy Ukrajna)
C: Argentína, Szaúd-Arábia, Mexikó, Lengyelország,
D: Franciaország, 1-es pótselejtezős (Arab Emírségek vagy Ausztrália–Peru), Dánia, Tunézia,
E: Spanyolország, 2-es pótselejtezős (Costa Rica–Új-Zéland), Németország, Japán
F: Belgium, Kanada, Marokkó, Horvátország,
G: Brazília, Szerbia, Svájc, Kamerun
H: Portugália, Ghána, Uruguay, Koreai Köztársaság,