Infostart.hu
eur:
379.26
usd:
319.39
bux:
126964.02
2026. február 15. vasárnap Georgina, Kolos
Az osztrák Dominic Thiem ünnepel, miután 3:6, 6:4, 7:6, 7:6 arányban legyőzte a német Alexander Zverevet az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság férfi egyesének elődöntőjében Melbourne-ben 2020. január 31-én.
Nyitókép: MTI/EPA/AAP/Scott Barbour

Dominic Thiem: nincs olyan teniszező, aki a túlélésért küzd

Az ATP világranglistájának harmadik helyén álló osztrák éljátékos nem igazán ért egyet a koronavírus-járvány miatt bevétel nélkül maradó teniszezők megsegítésének ötletével.

Thiem azt követően nyilatkozott a bécsi Kronen Zeitungnak skype-on keresztül, hogy a „nagy hármas” tagjai, Novak Djokovics, Roger Federer és Rafael Nadal egyeztetett arról, hogy létrehoznának egy pénzügyi alapot, amelynek segítésével a világranglista első száz helye támogathatná a kétszázötvenediktől az ezredik helyezettig tartó mezőnyt.

„Nincs olyan teniszező, aki a túlélésért küzd, egyikük sem fog éhen halni” – mondta Thiem.

Alighanem nagy vitát generálva megkérdőjelezte néhány magasabb ATP-ranglistaszámú játékos erkölcsét: „Sokan, nagyon sokan vannak köztük ugyanakkor, akik számára nem a sport az első, és nem élnek profihoz méltóan. Nem értem, miért kellene nekik pénzt adnom, én inkább azokat támogatnám, akik valóban rászorulnak”

Hangsúlyozta: a legszűkebb elit mindegyik játékosa nagyon keményen megdolgozott pozíciójáért és sikereiért.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor az évértékelőn: 2026 a győzelem éve lesz

A huszonnyolcadik évértékelő beszédét tartotta Orbán Viktor miniszterelnök a Várkert Bazárban. A miniszterelnök szerint „a Brüsszel–nagytőke–Tisza koalíció” háborúba akarja vinni az országot, hogy elvegyék az emberek pénzét. Amíg nemzeti kormány van, nem, nem és nem: nem küldünk fegyvereket, nem küldünk pénzt, és nem vihetik el a fiataljainkat a háborúba – mondta Orbán Viktor, aki szerint a 2026-os a győzelem éve lesz: a családoké, a fiataloké, Magyarországé és a Fidesz–KDNP-é.
inforadio
ARÉNA
2026.02.16. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×