354.59
74905.79
2024. szeptember 27. péntek Adalbert

A Liverpool nyerte meg az idei Bajnokok Ligáját

Mohamed Salah a 2. percben lőtt tizenegy-góljával, valamint Divock Origi a 97. percben rúgott találatával 2-0-ra legyőzte a Tottenham Hotspurt a labdarúgó Bajnokok Ligája 2018–2019-es idényének madridi döntőjében.

A kezdőcsapatok. Tottenham: Lloris – Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose – Winks, M. Sissoko – Eriksen, Alli, Szon Hung Min – Kane. Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson – Fabinho, Henderson, Wijnaldum – Salah, Roberto Firmino, Mané.

Gyászszünetet tartottak a kezdés előtt, a ma tragikus körülmények között, közlekedési balesetben elhunyt Antonio Reyes emlékére és tiszteletére.

A Liverpool kezdtre a játékot, természetesen telt ház előtt. Huszonöt másodperc elteltével tizenegyest kapott a Pool, Sissoko kezére pattant a labda. Videóznak, de megadták. Mohamed Salah, aki megsérült a BL-döntőben, most büntetőt lőhet. Lloris a negyeddöntőben, fontos pilalnatban kivédte Sergio Agfüero tizenegyesét. Most nem tudott hárítani, pedig jól mozdult, dse az egyiptomi kiválóan rúgtay meg a labdát. Tottenham–Liverpool 0-1.

Eltelt az első negyedóra, a Liverpool nagyon magabiztosan játszik előnye birtokában, Alexander-Arnold lövésde és egy alig öltözött hölgy berohanása dobogtatta meg a szíveket.

Robertson nagyszerű beadása utáűn Rose nagyot mentett Salah elől.

A 38- percben Robertson jó lövését Lloris szögletre tolta.

A gól ellenére is viszonylag eseményszegény félidő után vezet a Liverpool.

Meddő játékkal kezdődött a második játékrész, majd az 53. percben Robertson beadása után Lloris merész lábravetődéssel mentett Mané elől.

Először a Liverpool cserélt, a nem teljesen meccsfitt Firmino helyére a "Barcelona-verő" Divock Origi állt.

Még egy váltás, Wijnaldum helyére beáll a Liverpool szíve, motorja, James Milner.

Tud-e újra csodát tenni Lucas Moura? Winks helyére állt be az amszterdami elődöntő brazil hőse.

Mané és Salah előkészített, Milner lőtt, kevéssel a bal alsó sarok mellé.

A 80. percben Alisson előbb vetődve kiütötte Szon lövbését, majd a másik oldalra dőlve védte Lucas Moura kísérletét is.

Eriksson szabadrúgásánál is ügyeskedett a brazil kapus.

A 87. percben Matip letette a labdát Divock Originek, aki 14 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot.

Joe Gomez is beáll, Mané helyére.

Öt perc a hosszabbítás

Alisson továbbra is a helyzet magaslatán. Negyedóra alatrt nyolc lövést kapott, mindent véd.

Vége: a Liverpőool az idei BL-győztes.

Kormányválság alakult ki Csehországban, koalíciós tárgyalások jönnek

Azután, hogy Petr Fiala miniszterelnök kedden bejelentette, meneszteni kívánja a kabinetből Ivan Bartos kalózpárti kormányfőhelyettest és regionális fejlesztési minisztert, mert nem elégedett a munkájával, a Kalózpártnál "robbant a bomba". Bartos szerint Fiala megszegte a koalíciós szerződést.
2024.09.27. péntek, 18:00
Steinbach József
a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke
Megváltoztatja nukleáris doktrínáját Oroszország, Vuhledárban folynak a harcok – Háborús híreink csütörtökön

Vlagyimir Putyin orosz elnök szerdán bejelentette, megváltoztatja Oroszország nukleáris doktrínáját, kifejezetten azzal a céllal, hogy szükség esetén atomcsapást tudjon mérni Ukrajnára. Eszerint nukleáris csapással lenne sújtható egy olyan agresszor állam is, amely nem rendelkezik nukleáris fegyverrel, de egy másik, atomfegyverekkel rendelkező ország támogatását élvezi. Utóbbi az Egyesült Államokra és Ukrajnára vonatkozhat. Orosz jelentések szerint újabb két települést foglaltak el Donyeck megyében, és már az egykor 14 ezres város, Vuhledár belterületén folynak a harcok.