Amióta a profi tenisz kialakult, vagyis 1968 óta, azóta látni, hogy mivel a teniszben egyre több a pénz, egyre nagyobb az érdeklődés, egyre nagyobb nevek állnak a játékosok mögött, és egyre komolyabb csapat is alakul ki körülöttük, fizioterapeutával, masszőrrel, pszichológussal.
Miután Fucsovics Márton edzőt váltott, és immár a francia sztáredző, Olivier Tauma irányítja a felkészülését, az InfoRádió Taróczy Balázs wimbledoni bajnokhoz fordult, hogy az edző szerepe iránt érdeklődjön.
"Egy játékosnak nagyon nagy önbizalmat ad, ha olyan edzője van, akire az ellenfelek felnéznek.
Annak idején ugyanaz a román edző dolgozott együtt Nastaséval, Vilasszal és Beckerrel, az ő presztízsüket is növelte, hogy jó taktikus készítette fel őket" - fejtette ki véleményét Taróczy.
Az is számíthat, ha valakinek olyan edzője van, aki játékosként ért el eredményeket, tehát jobban bele tudja magát élni a játékos helyzetébe.
Taróczy figyelmeztet arra, hogy sok olyan eset van, amikor a médiában az jelenik meg: a játékos edzőt vált. Közben viszont nem ritka, hogy inkább az edző int búcsút játékosának,
vagy a megegyezés közös. Ami viszont biztos, hogy sikeres együttműködések csak nagy ritkán bomlanak fel.
Hogy egy edző mennyit nyer vagy veszít a játékos adott teljesítményével, az Taróczy szerint teljes mértékben a felek megállapodásának kérdése.
"A játékost általában a menedzsmentje képviseli, és vannak olyan sztereotípiák, hogy az edzőnek van egy fix fizetése, és a verseny eredményeinek függvényében kap extra juttatásokat, illetve van olyan is, aki csak a Grand Slameken elért nagy eredmények után kap bónuszt. Erre nincs kötelező szabály, ahány kapcsolat, annyi variáció és megoldás van" - mondta Taróczy Balázs.