363.49
0
2024. május 2. csütörtök Zsigmond

Férfi kézilabda BL: továbbra is hibátlan a Veszprém

Az MKB-MVM Veszprém 44-27-re legyőzte csütörtökön a vendég ukrán Motor Zaporizzsját a férfi kézilabda Bajnokok Ligája harmadik fordulójában, és így továbbra is százszázalékos mérleggel vezeti csoportját.

A csoport, 3. forduló:
MKB-MVM Veszprém - Motor Zaporizzsja (ukrán) 44-27 (20-13)
----------------------------------------------------------

A magyar együttes az első körben simán, 28-15-re nyert Szentpéterváron, majd a csoport rangadóján 30-29-re legyőzte a Rhein-Neckar Löwent. A Zaporizzsja a német gárda otthonában pontot szerzett (31-31), később pedig minimális különbséggel verte a Croatia Zagrebet.

Jól kezdett a Veszprém, remek támadójátékának köszönhetően a 8. percben már 7-3-ra vezetett, ekkor időt kértek a vendégek. Védekezési stílust váltott a Motor, felzárkózott 12-9-re, ám a hazai időkérést követően megint nőtt a különbség, amely a szünetig hétgólosra hízott.

A folytatásban sem kényelmesedett el a Veszprém, ennek köszönhetően a 41. percben már 27-17 volt az állás, majd a végén igazi örömkézilabdát láthatott az Aréna közönsége.

A Veszprém a következő fordulóban, jövő vasárnap Zágrábban lép pályára.

Szombaton játsszák:
Szanktpetyerburg (orosz)-Croatia Zagreb (horvát) 14.00
Celje (szlovén) - Rhein-Nackar Löwen (német) 16.30

Az állás: 1. Veszprém 6 pont/3 mérkőzés, 2. Zaporizzsja 3/3, 3. Celje 2/2 (50-46), 4. Zagreb 2/2 (54-52), 5. Rhein-Neckar Löwen 1/2, 6. Szanktpetyerburg 0/2

A csoportból a legjobb négy jut a nyolcaddöntőbe.

Dobrev Klára a Ligetben: "fogd be a szádat, magyar dolgozó, mert különben kirúgunk, ezt üzeni Orbán Viktor kormánya"

Európai fizetéseket, európai nyugdíjat, európai egészségügyet, európai béreket sürgetett a Demokratikus Koalíció, az MSZP és a Párbeszéd európai parlamenti (EP-) listavezetője szerdán Budapesten. Dobrev Klára közölte, erős Európát akar, amely minden magyarra tud vigyázni, akkor is, ha a kormánnyal szemben kell megvédenie őket.