Infostart.hu
eur:
365.53
usd:
315.67
bux:
148696.72
2026. augusztus 19. szerda Huba

Nagyot robbantottak a Bosszúállók a mozikban

Minden idők legnagyobb bevételével mutatkozott be az észak-amerikai és a globális piacon a Bosszúállók legújabb része a hét végén.

A Disney stúdió filmjére az amerikai és a kanadai jegypénztáraknál 250 millió dollár értékben váltottak jegyet a nézők. Ez minden idők legsikeresebb nyitó hétvégéje az észak-amerikai piacon. Eddig a Star Wars: Ébredő erő tartotta a rekordot 248 millió dollárral.

A Bosszúállók: Végtelen háború a globális piacon 380 millió dollárt fialt, így a szuperhős-produkció elérte a 630 dolláros bevételt, leszorítva az első helyről a Halálos iramban nyolcadik részét, amely 2017 óta 542 millió dollárral tartotta a globális nyitó hétvégi rekordot a comScore piackutató összesítése szerint.

A Bosszúállók: Végtelen háborúban Vasember, Amerikai Kapitány, Thor és a szuperhős-csapat további tagjai egy Thanos nevű titántól próbálják megmenteni a világot.

A bevételi lista második helyén az Emily Blunt és John Krasinski főszereplésével készült horrorfilm zárt az észak-amerikai piacon. A Hang nélkül 11 millió dollárt keresett a pénztáraknál. A harmadik pedig Amy Schumer vígjátéka, a Túl szexi lány lett nyolcmillió dollárral. Az egy héttel ezelőtti kilencedik helyről az ötödikre jött fel a Fekete Párduc. A Marvel-istálló filmjének bevétele világszerte 1,3 milliárd dollárnál jár, és ezzel bekerült minden idők tíz legjobban teljesítő filmjei közé.

Címlapról ajánljuk
Kós Hubert: olyan fájdalmat éreztem, mint még soha, de jó teszt volt

Kós Hubert: olyan fájdalmat éreztem, mint még soha, de jó teszt volt

Sokat kivett a világcsúcs-kísérlet Kós Hubertből 200 méter háton a párizsi úszó Európa-bajnokságon, és bár a rekordra még várnia kell, három aranyéremmel zárta a kontinensviadal, fő száma mellett 200 vegyesen és a 4-szer 100-as gyorsváltó tagjaként is dobogó tetejére állhatott. Az olimpiai és világbajnok hazatérése után a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren nyilatkozott az InfoRádiónak.
inforadio
ARÉNA
2026.08.19. szerda, 18:00
Müller Veronika
professzor, egyetemi tanár, a Pulmonológiai Klinika igazgatója
Eséssel zártak az amerikai tőzsdék, a Nasdaq teljesített a leggyengébben

Eséssel zártak az amerikai tőzsdék, a Nasdaq teljesített a leggyengébben

Negatív hangulat uralta kedden a világ tőzsdéit: a magyar piac a nemzetközi trendekkel összhangban eséssel zárt, és a vezető európai részvényindexek többsége is mínuszban fejezte be a kereskedést. Budapesten valamennyi nagypapír gyengült, közülük a Mol teljesített a legrosszabbul. Európában különösen a technológiai részvények kerültek nyomás alá, miközben az olajipari cégeket támogatta a nyersolaj drágulása. A rossz hangulat az Egyesült Államokban is folytatódott.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×