Infostart.hu
eur:
387
usd:
328.68
bux:
0
2025. december 29. hétfő Tamara, Tamás
Erdőtűz ellen küzdő tűzoltók a portugáliai Mocaóban 2025. július 29-én.
Nyitókép: Estela Silva

Lángokban Portugália, rekordon a riasztások száma

Portugália északi és középső részén újabb helyeken keletkeztek erdőtüzek a magas hőmérséklet és az erős szél miatt – közölték a hatóságok szerdán.

A Nemzeti Polgári Védelmi Hatóság legfrissebb tájékoztatása szerint kedd este mintegy 2700 tűzoltót és 29 repülőgépet mozgósítottak országszerte az erdő- és bozóttüzek megfékezésére.

„Ezen a napon regisztráltuk a legtöbb riasztást az év eleje óta, eddig összesen 132 bejelentést kaptunk” – mondta Mario Silvestre, a Nemzeti Polgári Védelmi Hatóság országos parancsnoka egy sajtótájékoztatón. Tizenhét eset nagyobb aggodalomra ad okot – tette hozzá. Néhány településen elővigyázatosságból evakuálni kellett a lakosokat.

Mocao, 2025. július 29.
Erdőtüzet oltanak repülőgépről a portugáliai Mocaóban 2025. július 29-én.
MTI/EPA/LUSA/Estela Silva
Mocao, 2025. július 29. Erdőtüzet oltanak repülőgépről a portugáliai Mocaóban 2025. július 29-én. MTI/EPA/LUSA/Estela Silva

A legtöbb erőforrást mozgósító tűzvész továbbra is az ország középső részén fekvő az Arouca településnél volt, ahol kedd este még mindig csaknem 750 tűzoltó volt bevetésen.

Húsz embert, köztük tizennégy tűzoltót láttak el a mentőszolgálat munkatársai kedden – közölte a polgári védelem vezetője, hozzátéve, hogy súlyos sérülések nem voltak.

Mocao, 2025. július 29.
Erdőtűz ellen küzdő tűzoltó a portugáliai Mocaóban 2025. július 29-én.
MTI/EPA/LUSA/Estela Silva
Mocao, 2025. július 29. Erdőtűz ellen küzdő tűzoltó a portugáliai Mocaóban 2025. július 29-én. MTI/EPA/LUSA/Estela Silva

„Nehéz időszakon megyünk keresztül” – ismerte el Luis Montenegro miniszterelnök, miután ellátogatott a polgári védelmi hatóság országos központjába. Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy minden erőforrásuk bevetésre kész, hogy a lehető leggyorsabban beavatkozhassanak.

Az Erdészeti Intézet (ICNF) előzetes adatai szerint az év eleje óta már több mint 22 ezer hektárnyi erdő égett le.

Címlapról ajánljuk
Donald Trump Kijevbe is kész elutazni a béke érdekében

Donald Trump Kijevbe is kész elutazni a béke érdekében

Donald Trump akár Kijevbe is kész elutazni, amennyiben az előmozdítja a béke ügyét, hogy az ukrán parlamentben felszólaljon egy megállapodás elfogadásának érdekében - erről az amerikai elnök beszélt, miután Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel tárgyalt Floridában.
Putyin háborús ultimátuma árnyékában találkozik Trump és Zelenszkij – háborús híreink vasárnap

Putyin háborús ultimátuma árnyékában találkozik Trump és Zelenszkij – háborús híreink vasárnap

Oroszország szombat este újabb rakétatámadást indított Kijev és Ukrajna több régiója ellen, amely miatt az ukrán főváros egyes részein megszűnt az áram- és a távhőszolgáltatás. A támadás közvetlenül megelőzte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök amerikai látogatását, ahol Donald Trump elnökkel folytat tárgyalásokat a 20 pontos béketerv véglegesítése érdekében. Az egyik legkritikusabb kérdése továbbra is az, hogy mely területeket adnák át Oroszországnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×