Infostart.hu
eur:
386.19
usd:
331.6
bux:
118703.66
2026. január 13. kedd Veronika
Nyitókép: Unsplash

Kínában már árulják a "Tesla-gyilkos" BYD-modellt

Az új BYD jármű a Tesla Modell 3-mal száll versenybe, csak jóval alacsonyabb áron. Az autó egyik fő célközönsége a taxisok.

A BYD új villanyautója, az e7-es nagyjából a Tesla 3 méretének felel meg, de az ára Kínában fele az amerikai autóénak - írja az Electrek cikke nyomán a TotalCar. A vállalat célja egyértelmű, a közepes méretű elektromos szedánok kategóriájában első számú modellnek szánja az újdonságot.

Az elektromos autót körülbelül egy hónapja mutatták be a sajtónak, és május második hetének végén máris elkezdték árusítani. Alapára 15 ezer dollárnak megfelelő (103,8) jüan (5,2 millió forint), de a bevezetés időszakában valamivel olcsóbban is el lehet vinni az autószalonokból. 48 és 57,8 kWh teljesítményű akkumulátorok között választhatnak a vásárlók, amik 450 és 520 kilométeres hatótávot biztosítanak.

Az autó méretei is nagyon közel állnak a Tesla Model 3-ashoz: az e7 hossza 4780, szélessége 1900, magassága 1515 milliméter. Tengelytávja 2820 milliméter. További különlegessége, hogy az első lökhárító mosolygó szájat formáz.

De belül is hasonlít a kínai modell az amerikai konkurensre: középen egy nagy, 40 centiméteres képátlójú képernyő van, amit a vezető előtt egy 13 centis egészít ki. Az e7-hez jár a BYD DiLink100 vezetéstámogató rendszere és rendelhető panoráma napfénytetővel. Az alacsony árral a fiatalabb vásárlókat és a taxisokat célozták meg elsősorban.

Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc Donald Trump gigantikus Aranyflottájáról: félelmetes fegyverzettel rendelkező hadihajók lesznek

Kaiser Ferenc Donald Trump gigantikus Aranyflottájáról: félelmetes fegyverzettel rendelkező hadihajók lesznek

Egyetlen csatahajó megépítése is rendkívül drága, mintegy 10 milliárd dollárba kerül, így a szakértő szerint az amerikaiak tervezett Aranyflottája leghamarabb a 2030-as években szállhatna vízre. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense az InfoRádióban elmondta: „a hajóépítésben világbajnok” Kínának nagyobb gyártókapacitásai vannak, mint az USA-nak, de az ázsiai nagyhatalomnak még nincs sok tapasztalata grandiózus haditengerészeti rendszer üzemeltetésével.

Elemzők a kampányról és a siker útjáról: nagy a különbség a pártok stratégiája, de akár a támogatottsága között is

A kampány intenzív lesz, a választási részvételi hajlandóság pedig kulcsfontosságú – mondták az InfoRádió Aréna című műsorának vendégei. Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója és Závecz Tibor, a ZRI Závecz Research vezetője ismertette a legfrissebb pártszimpátia-kutatásokat, arról is szó volt, milyen témák befolyásolhatják leginkább az április 12-i országgyűlési választás eredményét. Értékelték a pártok online és offline jelenlétét is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.13. kedd, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Itt az új történelmi csúcs az OTP-nél!

Itt az új történelmi csúcs az OTP-nél!

Ázsiában remek volt a hangulat a tőzsdéken, Európában iránykeresés zajlik, a magyar tőzsde viszont felülteljesít; az OTP és a Mol is nagyot emelkedik, előbbi új történelmi csúcsra került, utóbbi pedig fontos ellenállást tört át. Eközben egyre feljebb kerülnek ma az olajárak, mivel a befektetők az iráni válság és a lehetséges kínálati zavarok kockázatát árazzák. A tengerentúlon egyelőre esés látszik; elindult ma a gyorsjelentési szezon, a JP Morgan egyre nagyobb mínuszban van annak ellenére, hogy a vállalat a vártnál kedvezőbb eredményekről számolt be. A héten jelent még a Bank of America, a Citigroup, és a Morgan Stanley is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×