Infostart.hu
eur:
379.5
usd:
319.96
bux:
0
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
BYD Seagull 2023
Nyitókép: byd.com

Kína tovább nyomul az elektromos járművek piacán

A távol-keleti országban van használatban a világon forgalomba hozott elektromos járműveknek több mint a fele.

Világszerte a forgalomban lévő elektromos járművek száma tavaly mintegy a harmadával, 55,8 millióra nőtt, amelynek több mint a fele, 31,4 millió Kínában van használatban a német ZSW kutatóintézet tanulmánya szerint.

A baden-württembergi Napenergia- és Hidrogénkutató Központ (ZSW) által készített tanulmány magában foglalja a teljesen elektromos járműveket, a plug-in hibrideket és a hatótávolság-növelővel ellátott elektromos autókat is.

A második helyen az Egyesült Államok áll 6,4 millió járművel. Németország 2,6 millióval a harmadik. Az Egyesült Királyságban és Franciaországban körülbelül 2,1 millió, Norvégiában pedig alig több mint 1 millió elektromos jármű van forgalomban.

Az elektromos járművek állománya gyors ütemben növekszik ugyan, de annak mértéke lassuló tendenciát mutat: 2024-ben a járműállomány 13,8 millió járművel nőtt, míg 2023-ban 14,2 millióval.

Az állomány egyúttal gyors ütemben cserélődik is. Az új regisztrációk számától az állomány tavalyi növekedése 3,7 millióval marad el.

Címlapról ajánljuk
Így változott meg az magyar–amerikai viszony egy év alatt

Így változott meg az magyar–amerikai viszony egy év alatt

180 fokos fordulatot vettek az amerikai-magyar kapcsolatok Donald Trump újbóli beiktatása után – erről beszélt az InfoRádióban az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elnöke. Törcsi Péter szerint ez a mostani a jó viszony is a tétje az áprilisi országgyűlési választásoknak.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Európai cégóriásról álmodnak, de Brüsszel "lábbal tiporja" összeolvadási elképzeléseket

Európai cégóriásról álmodnak, de Brüsszel "lábbal tiporja" összeolvadási elképzeléseket

Kérlelhetetlennek tűnik az unió tiszta, igazságos és versenyképes átmenetért felelős biztosa, Teresa Ribera, aki a gyakorlatban közvetlenül felel azért, hogy milyen cégek léphetnek fúzióra anélkül, hogy monopolhelyzetek alakulnának ki. A versenyképességi témakör a védelem mellett egyértelműen az EU egyik fő prioritásává vált az utóbbi években, és sokan hiszik, hogy a kontinensméretű cégek lennének erre a legkézenfekvőbb válaszok, azonban Ribera szerint más út is van a lemaradás elkerülésére, így nem enged az összeolvadni vágyó telekommunikációs cégeknek – írja a Financial Times.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×