Infostart.hu
eur:
389
usd:
330.45
bux:
0
2025. december 26. péntek István
VATICAN CITY, VATICAN - MAY 8: White smoke rises from the chimney on the roof of the Sistine Chapel indicating that the College of Cardinals have elected a new Pope during their fourth vote on the second day of their secret conclave on May 8, 2025 in Vatican City, Vatican. Cardinals of the Catholic Church descended on Vatican City to commence the papal conclave, the secretive voting process held in the Sistine Chapel that requires a two-thirds majority to elect the new leader of the Catholic Church. The election follows the death of Pope Francis on April 21 at the age of 88.  (Photo by Dan Kitwood/Getty Images)
Nyitókép: Dan Kitwood/Getty Images

Felszállt a fehér füst, megválasztották az új pápát

A konklávé második napján felszállt a fehér füst a Vatikán kéményéből, jelezve, hogy az arra kijelölt 133 bíboros – köztük két magyar résztvevővel, Erdő Péter esztergom-budapesti bíborossal és Német László belgrádi érsekkel – sikeresen megválasztotta az új katolikus egyházfőt.

Az eredményes választást jelző fehér füst 18 óra 7 perckor szállt fel, majd a Vatikán harangjai is teljes erőből megkondultak.

A Szent Péter téren a világ minden tájáról összegyűlt több tízezer hívő tapssal, örömkiáltásokkal, a pápa éltetésével juttatta kifejezésre örömét. Az olasz hadsereg alakulatainak zenekaraiból álló zenekar pedig eljátszotta az olasz himnuszt.

A sikeres választás azt jelenti, hogy a konklávén részt vevő 133, nyolcvanévesnél fiatalabb bíboros közül legalább 89 (kétharmad) jóváhagyta a katolikus egyház új vezetőjének személyét.

A füst felszállása után hamarosan az új pápa kilétét is bejelenti Dominique Mamberti protodiakónus bíboros a vatikáni palotának a Szent Péter térre néző pápai erkélyéről.

Címlapról ajánljuk
Amiért keletre megy a magyarországi külföldi tőke

Amiért keletre megy a magyarországi külföldi tőke

46 százalékkal nőtt a közvetlentőke-befektetések állománya 2023-ról 2024-re Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében – erről beszélt Szigethy-Ambrus Nikoletta, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője az InfoRádióban.
VIDEÓ
Megnyílik előttünk Latin-Amerika piaca

Megnyílik előttünk Latin-Amerika piaca

Néhány esztendeje egy vezető hazai politikus jelentette ki, hogy a vétójog az utolsó védőbástyája az európai sokszínűségnek és szuverenitásnak. Nos, a kormány tagjai – mint a dicső végvári vitézek büszke utódai – az elmúlt időben igencsak sűrűn gyakorolhatták a nemzeti szuverenitás védelmét, mivel jószerint csak azokat az EU-s kezdeményezéseket és indítványokat nem vétóztak meg, amelyek egy csepp áldozatot sem kívántak meg hazánktól. A megvétózott kezdeményezések sorába tartozott az Európai Tanács decemberi ülésének napirendjére tűzött, a Mercosur-országokkal (tagjai Argentína, Brazília, Paraguay és Uruguay, társult tagjai pedig Chile, Kolumbia, Ecuador, Guyana, Peru, Suriname és Bolívia) kötött új védintézkedésekről szóló megállapodás megerősítéséről szóló határozat is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×