Infostart.hu
eur:
388.03
usd:
329.53
bux:
0
2025. december 28. vasárnap Kamilla
Markus Söder bajor tartományi miniszterelnök, a bajor Keresztényszociális Unió, a CSU elnöke a pártnak az európai parlamenti választások alkalmából tartott müncheni kongresszusán 2024. április 27-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Leonhard Simon

Markus Söder: a következő koalíció lesz a német demokrácia utolsó tölténye

A bajor tartományi kormányfő, aki egyben a Keresztényszociális Unió (CSU) elnöke is, a párt Münchenben tartott elnökségi ülésén támogatásáról biztosította a vasárnapi előre hozott választásokon a CSU-val közösen győzelmet arató Kereszténydemokrata Unió (CDU), valamint a harmadik helyen végzett szociáldemokraták (SPD) tervezett nagykoalícióját.

„Ez valóban a német demokrácia utolsó tölténye” – húzta alá Söder mondván, hogy a koalíciónak alapvető változásokat kell véghez vinnie Németországban, „különben az a veszély fenyeget, hogy még több szavazópolgár pártolhat át” az Alternatíva Németországnak (AfD) párthoz, amely szerinte veszélyt jelent a demokráciára.

„Úgy hiszem, hogy egy ilyen irányváltást meg lehet szervezni az SPD-vel” – jelentette ki Söder. Központi kérdésnek nevezte az országba érkező menedékkérők számának csökkentését.

A CSU-vezető szerint a választási eredmények jobbak is lehettek volna, ha más konzervatív politikusok követték volna a példáját és jobban elhatárolódtak volna a Zöldektől. Söder a Zöldeket nyilvánította pártja „fő ellenségének”, és újra kizárt velük bármiféle koalíciót.

Az AfD célja, hogy a következő választásokon első legyen

Az előre hozott parlamenti választásokon második helyen végző Alternatíva Németországnak (AfD) célja, hogy a következő németországi választásokon első helyre kerüljön – jelentette ki hétfőn Alice Weidel társelnök.

„Meg fogjuk előzni a következő években a CDU-t és ez nagyon nagyon gyorsan fog zajlani” – mondta a vasárnapi választásokon legtöbb szavazatot kapott Kereszténydemokrata Unióra utalva. Hangsúlyozta, hogy a választási kampány rendkívül jól zajlott.

Tino Chrupalla, az AfD társelnöke Weidel választási kampány során nyújtott teljesítményét méltatta. „Büszke vagyok rá” – mondta hozzátéve, hogy az AfD Németországot „erkölcsi világbajnokból export világbajnokká akarja tenni”. Chrupalla közölte azt is, hogy ellenzékben a munkát „aprólékossággal és fegyelmezettséggel” fogják folytatni.

Az AfD két vezetője közölte azt is, hogy a jövőben továbbra is közösen akarják vezetni pártjuk parlamenti frakcióját. Az új frakció kedden fog összeülni és erről szavazni.

Címlapról ajánljuk
Gyulay Zsolt a Hungaroringről: kőkemény csatákon kellett túljutni

Gyulay Zsolt a Hungaroringről: kőkemény csatákon kellett túljutni

Jövőre is telt házas lesz a Forma-1-es Magyar Nagydíj – mondta az InfoRádióban Gyulay Zsolt, a Hungaroring Sport Zrt. elnök-vezérigazgatója. A mogyoródi létesítményben a tavasz első felében ér véget a felújítás záró szakasza. Arról is beszélt, hogy miként valósulhatott meg a külföldi szakértők által is elismert beruházás.

Fenyegetőzik az orosz külügyminiszter

Megsemmisítő választ fog adni Oroszország az ellene irányuló támadásra - figyelmeztetett Szergej Lavrov orosz külügyminiszter a TASZSZ hírügynökségnek adott, vasárnap megjelent évértékelő interjújában.
Szép csendben lopakodik a digitális euró

Szép csendben lopakodik a digitális euró

Az Európai Tanács múlt hét csütörtöki ülésének politikailag fajsúlyos két napirendi pontja – az Ukrajnának történő hitelnyújtás és a MERCOSUR egyezmény aláírás előtti jóváhagyása – mellett szinte teljesen elsikkadt a harmadik megvitatott kérdés. Megállapodás született ugyanis a Tanács tárgyalási irányelvéről azokkal az euró szerepének megerősítését célzó kulcsfontosságú javaslatokkal kapcsolatban is, amelyek lehetővé teszik majd a digitális euró bevezetését, valamint pontosítják az eurókészpénz törvényes fizetőeszköz-státuszát.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×