Infostart.hu
eur:
382.15
usd:
328.05
bux:
109226.78
2025. december 5. péntek Vilma
Nyitókép: Pixabay

14 éves fiú tervezett támadást Brüsszelben

A brüsszeli ügyészség terrorakció kitervelése miatt előállított egy 14 éves kiskorút, aki egy brüsszeli mecsetben akart támadást elkövetni – közölte az illetékes ügyészség tájékoztatására hivatkozva a La Libre Belgique című, francia nyelvű belga napilap pénteken.

A brüsszeli ügyészséget szerdán tájékoztatták titkosítás alól feloldott bizalmas információk alapján arról, hogy egy szélsőjobboldali mozgalomhoz tartozó kiskorú támadást tervez elkövetni egy mecset ellen Brüsszelben 2025. január 24-én, pénteken – közölte az ügyészség. Hozzátették, hogy csütörtökön nyomozás indult, és hajnalban házkutatást tartottak a gyanúsított otthonában.

Az érintettet előállították, letartóztatását kezdeményezték, és elzárását kérték a vallon ifjúságvédelmi intézetben (IPPJ) – írták.

A kiskorút terrorista bűncselekménnyel, nevezetesen gyilkosság tervezésével gyanúsítják az ügyészség szerint – tették hozzá.

A belgiumi muszlim tanács (CMB) az RTBF belga közszolgálati média internetes oldalának tájékoztatása szerint aggodalmát fejezte ki az előállított kiskorú által tervezett terrortámadás miatt, és arra hívták fel a figyelmet, hogy „az eset rávilágít a kiskorúak radikalizálódásának veszélyére, ideológiájuktól függetlenül”.

A CMB elnöke, Esma Ucan szerint az eset jelzés a társadalom számára. Az a tény ugyanis, hogy egy kiskorú ilyen terveket fontolgat, megmutatja, hogy a fiatalok mennyire kiszolgáltatottak a szélsőséges befolyásolásnak, és mennyire sürgető kezelni ezt a problémát – mondta.

A belgiumi muszlim tanács fokozott együttműködésre szólított fel a vallási közösségek, iskolák és hatóságok között. Közölték továbbá, hogy nagyobb figyelmet kell fordítani az online radikalizálódásra, mivel – mint kiemelték – a közösségi média kulcsszerepet játszik a radikalizálódási folyamatok felgyorsításában. A CMB arra is felszólította a hatóságokat, hogy továbbra is szavatolják a vallási intézmények biztonságát.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta: ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×