Infostart.hu
eur:
353.27
usd:
309.38
bux:
142988.59
2026. július 6. hétfő Csaba
Nyitókép: Pixabay

Telibe találtak az ukránok

Dróntámadás után robbanás történt, majd tűz ütött ki egy oroszországi Tambov régióban található olajraktárban – jelenti az orosz TASzSz hírügynökség.

A drón Ukrajna területéről érkezett és a Micsurinszkij közigazgatási terület egyik tárolóegységébe csapott be – írja a Portfolio az orosz hírügynökség alapján.

Reggeli hírek szerint a tűz még mindig égett, de állítólag sérültjei nincsenek az incidensnek.

A térség kormányzója kitért arra, hogy a legközelebbi lakott terület három kilométerre található, a települést kiürítik, ha ez szükségessé válna. Egyelőre azonban "urai a helyzetnek" a katasztrófavédelmi szolgálatok.

Címlapról ajánljuk
Korlátozni kéne a gyerekeknek az e-rollerezést és a trambulint – Kemény szavak az Arénában Velkey György Jánostól

Korlátozni kéne a gyerekeknek az e-rollerezést és a trambulint – Kemény szavak az Arénában Velkey György Jánostól

Naponta 5-10 olyan gyereket hoznak be a Bethesda Kórház ügyeletére, aki e-rollerezés közben sérült meg – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában az intézmény főigazgatója. Velkey György János gyermekgyógyász szerint a 14 évesnél fiatalabbak számára az új KRESZ-ben meg kellene tiltani az elektromos rollerek használatát. Tapasztalatai alapján 6 éves koring trambulinozni sem kéne.

Az időskor alkonya – 15-20 ezer hely hiányzik a rendszerből, későn döntenek a családok az otthon mellett

Az Irmák Nonprofit Kft. és az Europion közös felmérése szerint a magyar idősek többségét a betegségek, a demencia, valamint a pénzügyi gondok foglalkoztatják, ugyanakkor az idősödő lakosság 39 százaléka nem tervez idősek otthonába költözni. Szebenszki Balázs, a 25 éve időselhelyezéssel foglalkozó, több otthont is üzemeltető Irmák Nonprofit Kft. cégvezetője az InfoRádió kérdéseire válaszolt.
inforadio
ARÉNA
2026.07.06. hétfő, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
Gyógyhatást tulajdonítottak az étrend-kiegészítőnek, eljárást indított a GVH

Gyógyhatást tulajdonítottak az étrend-kiegészítőnek, eljárást indított a GVH

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenyfelügyeleti eljárást indított a Simply You Hungary Kft. ellen, mert a gyanú szerint a vállalkozás tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot folytatott az egyik étrend-kiegészítője népszerűsítésekor. A jogszabályok alapján az ilyen termékek esetében szigorúan tilos betegségek megelőzésére vagy kezelésére utalni, a cég kommunikációja viszont a hatóság gyanúja szerint ezt a látszatot kelthette.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×