Február negyedikén az amerikaiak lőttek ki egy ballont saját légterük felett, melyről ők azt állítják, kínai kémeszköz volt - Kína szerint ez nem igaz.
Az utóbbi napokban a kínai-amerikai kapcsolatok folyamatosan romlanak, Amerika pedig több azonosítatlan tárgyat is kilőtt légterében - számol be a BBC.
Saját házuk táján sepregessenek az amerikaiak
Kína ugyanakkor azt állítja, amivel az USA őket vádolja, azt maguk is gyakran elkövetik.
"Az sem ritka, hogy az USA illegálisan lép be más országok légterébe. Csak a tavalyi évben több mint tíz alkalommal repültek illegálisan amerikai léggömbök Kína felett a kínai hatóságok engedélye nélkül. Az amerikai félnek először is tiszta lappal kellene kezdenie,
némi önvizsgálatnak kellene alávetnie magát,
ahelyett, hogy Kínát mocskolja és vádolja" - mondta Wang Wenbin külügyminisztériumi szóvivő a egy hétfői sajtótájékoztatón.
Elmondta, hogy Peking "felelősségteljesen és professzionálisan" reagált a támadásokra.
"Ha többet akarnak tudni az amerikai légballonokról, amelyek illegálisan behatoltak Kína légterébe, azt javaslom, hogy forduljanak az amerikai félhez" - mondta.
Nyolc nap, négy tárgy
A kínai állami média hétvégén arról számolt be, hogy az ország északi határánál azonosítatlan repülő tárgyat észleltek és készen állnak annak kilövésére. Washington egyelőre nem reagált a vádakra.
Az első ballonincidens hatására Antony Blinken amerikai külügyminiszter lemondta tervezett pekingi látogatását.
Elfogadhatatlannak és felelőtlennek nevezte a kínai fél állítólagos kémtevékenységét.
Alaszkában és Kanada északi részén február 10-én és 11-én is kisebb azonosítatlan tárgyakat lőttek ki,majd február 12-én Michiganben, a kanadai határ közelében egy nyolcszögletű tárgyat kényszerítettek a földre. Nyolc nap leforgása ez volt a negyedik hasonló eset.
A kínaiak állítják: semmit sem tudnak
Wang azt állítja, hogy nincsenek ismeretei ezekről a tárgyakról.
"Az USA által az azonosítatlan repülő tárgyak földre kényszerítésére használt fejlett rakéták gyakori kilövése túlzott erővel való túlreagálás" - mondta.
Glen VanHerck tábornok, az amerikai hadsereg egyik parancsnoka azt mondta, hogy semmi jel nem utal arra, hogy a legutóbbi objektum fenyegetést jelentene.