eur:
409.42
usd:
375.44
bux:
74228.73
2024. november 5. kedd Imre
Monitoring patients vital sign in operating room. Cardiogram monitor during surgery in operation room.
Nyitókép: Georgiy Datsenko/Getty Images

Koronavírusosan is dolgozniuk kell az ápolóknak Ausztráliában

Új-Dél-Wales Covid-protokollját megszegve hívják be dolgozni a közkórházak ápolóikat, mivel a járványhelyzet már az intézmények működését veszélyezteti.

Az államban 2500 ápolónak kell jelenleg karanténban lennie betegsége miatt, sokukat azonban pozitivitásuk ellenére osztják be műszakba: a The Guardian ausztrál kiadását több nővér is megkereste azzal, hogy úgy kell munkájukat végezniük, hogy pozitív kollégákkal dolgoznak együtt. A régió állami kórházai kisebb települések mellett Sydney-ben működnek.

A lapnak nyilatkozó ápolók arról számoltak be, hogy feletteseik szóban tájékoztatták őket arról, hogy a tünetmentes és védőfelszerelést viselő kollégáiknak nem lesz kötelező karanténban maradniuk, felvehetik a munkát. Ennek ellenére többen is beszámoltak arról, hogy egyértelműen tünetes. köhögő, tüsszögő ápolók mellett kell dolgozniuk.

Beteg lát el beteget

Egy Sydney-ben található állami kórházban a koronavírusos ápolók csak a koronavírusos betegeket ellátó osztályokon dolgozhatnak, más kórházakból azonban olyan értesüléseket szerzett a lap, hogy negatív teszttel rendelkező ápolókkal érintkezve,

nem koronavírusos betegek ellátásban is részt vesznek

a pozitív dolgozók.

"Isten segítse meg azt, aki nem koronavírussal érkezik most kórházba. Úgy tűnik, mindent feladunk, nagyon kétségbe vagyok esve. Olyan ez, mint egy cirkusz: koronavírusos betegek látnak el betegeket" – fogalmazott egy dolgozó.

Szembemennek a protokollal

Az egészségügyi dolgozókra vonatkozó protokollokat az elmúlt napokban lazították az államban: ez lehetővé teszi azt, hogy a szoros kontaktnak számító egészségügyi dolgozók egy hét izolációt követően visszatérhessenek a munkába, ha nincsenek tüneteik és szükség lenne munkájukra.

A pozitív tesztet produkálókat azonban továbbra sem engedhetnék dolgozni.

A nevük titokban tartását kérő ápolók azt is elmondták, hogy az intézmények vezetői nem hivatalosan hozták meg a döntéseket, más esélyük ugyanakkor nincs, mivel a pozitív dolgozók nélkül az osztályok nem tudnának tovább működni.

Új-Dél-Walesben kritikusan alacsony az egészségügyi dolgozók száma, ezért a vezetők azt kérték a dolgozóktól, ne vegyenek ki szabadságot, illetve extra pénzjuttatással igyekeznek meggyőzni őket arról, hogy a régióban maradjanak. Kormányzati oldalról azt igyekszik sugallni Ausztrália, hogy minden rendben van a dolgozók létszámával, ám ezek a hírek nem erről tanúskodnak.

Orosz rulettet játszanak

Az ápolók és szülésznők szövetségének főtitkára, Brett Holmes azzal vádolta a hatóságokat, hogy túlságosan optimista képet mutatnak az egészségügyi rendszer állapotáról.

"Azzal, hogy megpróbáljuk a potenciálisan beteg és fertőző személyzetet a kórházakba kényszeríteni, mindenkit veszélynek tesz ki"

– mondta, ellenezve a kezdeményezést.

Holmes hozzátette, hogy a gyakorlat azzal a kockázattal jár, hogy a koronavírust kórházban lévő, veszélyeztetett betegek között terjesztik, amivel orosz rulettet játszanak, hiszen a betegek belehalhatnak a vírusba.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Horn Gábor: a tendenciák alapján az amerikai elnökválasztáshoz hasonló párharc lehet itthon is 2026-ban

Horn Gábor: a tendenciák alapján az amerikai elnökválasztáshoz hasonló párharc lehet itthon is 2026-ban

A Republikon Intézet legfrissebb közvélemény-kutatása szerint a Fidesz-KDNP 37, míg a Tisza Párt 36 százalékon áll a biztos pártválasztók között. A mostani felmérés alapján még a Mi Hazánk és a DK jutna be a parlamentbe, ha most vasárnap tartanák a választásokat. A Republikon Alapítvány kuratóriumi elnöke az InfoRádióban elmondta: ha Orbán Viktor–Magyar Péter kérdéssé szűkül le a választás bő másfél év múlva, a többi párt nagyon nehéz helyzetbe kerülhet.

Elemzők az Arénában: a budapesti csúcson újra kell fogalmaznia a stratégiáját a vezető nélküli Európának

Az amerikai elnökválasztás végeredménye már az e heti budapesti EU-csúcson is éreztetheti a hatását, és meghatározza a magyar soros elnökség sikerét is – hangzott el az InfoRádió Aréna című műsorában, amelynek Böcskei Balázs politológus, az Idea Intézet stratégiai igazgatója és Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója volt a vendége.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Fintech verseny és AI-boom a bankszektorban - Hogyan alakul át a bankolás?

Fintech verseny és AI-boom a bankszektorban - Hogyan alakul át a bankolás?

Immáron kilencedik alkalommal rendezzük meg a bankszektor, az IT-szektor és a fintech cégek egyik legfontosabb szellemi műhelyéül szolgáló Banking Technology konferenciánkat, ahol a bankok digitális transzformációjáról, a szektor legfontosabb IT-üzleti és technológiai fejlesztési irányairól van szó. A rendezvényen az AI-boomról, a csalásokról, a banki háttérrendszerek fejlődéséről, a digitális transzformációról, a fizetési piac trendjeiről zajlik a szakmai vita. A nap folyamán ebben a cikkünkben számolunk be a legfontosabb tanulságokról és a legizgalmasabb előadásokról, beszélgetésekről.    A bankszektor top vezetői, fintech-guruk, tanácsadók, a szabályozók és az IT-cégek szakértőinek krémje immáron kilencedik éve gyűlik össze konferenciánkon, hogy megosszák egymással gondolataikat a bankszektort érintő legfontosabb üzleti és informatikai kérdésekben.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×