eur:
395.39
usd:
366.76
bux:
65135.59
2024. március 28. csütörtök Gedeon, Johanna
Szputnyik V koronavírus elleni vakcinák a Somogy Megyei Kaposi Mór Oktató Kórházban 2021. április 7-én.
Nyitókép: MTI/Varga György

Az EMA-engedély után Németország bevásárol a Szputnyik V vakcinából

30 millió adagot vesz a kormány.

A beszámolók szerint a beszerzésről Michael Kretschmer szászországi tartományi kormányfő tájékoztatott Moszkvában, miután tárgyalt Mihail Murasko egészségügyi miniszterrel.

A tervezett menetrend szerint júniusban, júliusban és augusztusban egyaránt tízmillió adagot vásárolnak. A beszerzés feltétele, hogy az orosz készítmény rendelkezzék EU-s forgalmazási engedéllyel.

Kiemelte, hogy az EU gyógyszerészeti hatóságának szerepét betöltő Európai Gyógyszerügynökség (EMA) forgalmazási engedélyével lehet megteremteni a bizalmat a Szputnyik V iránt. Nagy siker lenne, ha májusban befejeződne az engedélyeztetési eljárás - tette hozzá Michael Kretschmer.

A szászországi tartományi miniszterelnök elmondta, hogy éppen Moszkvában tárgyal egy küldöttség az EMA-tól, és Mihail Murasko biztosította őt arról, hogy az orosz részről elkötelezettek az EU-s engedély megszerzése mellett - számolt be a sajtótájékoztatóról az ARD német országos köztelevízió a tagesschau.de című hírportálján.

A német szövetségi kormány kezdettől támogatta a Szputnyik V EU-s engedélyeztetését. Angela Merkel kancellár januárban bejelentette, hogy a vakcinákért felelős szövetségi szakhatóság, a Paul Ehrlich intézet (PEI) révén segítik elő a folyamatot. Az intézet az úgynevezett raportőri feladatokat látja el. Ez azt jelenti, hogy német vezetéssel elemzik és értékelik a Szputnyik V-ről az EMA-hoz benyújtott adatokat.

Jens Spahn szövetségi egészségügyi miniszter április elején bejelentette, hogy nemzeti szintű, kétoldalú tárgyalást kezdenek Oroszországgal oltóanyag-vásárlásról, mert az Európai Bizottság nem kíván az EU valamennyi tagjára vonatkozó keretszerződést kidolgozni a Szputnyik V beszerzéséről.

Németországban egyelőre a Pfizer/BioNTech-, az AstraZeneca- és a Moderna-féle vakcinával igyekeznek elérni a SARS-CoV-2 által okozott betegséggel (Covid-19) szembeni közösségi immunitást. A szövetségi kormány legutóbbi adatai szerint szerdáig a lakosság 6,9 százaléka - 5 724 561 ember - kapta meg mindkét adagot valamelyikből. Legalább egy adagot a lakosság 21,6 százaléka, 17 932 380 ember kapott.

Címlapról ajánljuk
Egyre több ország ismeri fel a menekülthelyzet tarthatatlanságát
Jelentés

Egyre több ország ismeri fel a menekülthelyzet tarthatatlanságát

A humanitárius hozzáférést és a migránsok menedékjogi helyzetét elemezte egy nemzetközi tanulmány, melynek készítői szakpolitikai intézkedéseket is javasolnak az érintett országok vezetőinek. A Migrációkutató Intézet vezető kutatója azt mondta az InfoRádióban, hogy a jelentés megerősíti, egyre több nyugati kormányzat ébred rá, milyen veszélyei lehetnek az illegális migrációnak, ugyanakkor Tárik Meszár szerint az elemzés több megállapítása is ellentmondásos.

Mi vezetett a németországi Zöldek zuhanórepüléséhez?

Egyre csökken a németországi Zöldek párt támogatottsága, öt év alatt több mint duplájára, 25-ről 56 százalékra nőtt azok száma, akik semennyire sem tudnak azonosulni a párttal, ezzel Németország egyik leginkább elutasított politikai tömörülésévé vált. A háttérben a zöldítés, a kormány energiapolitikája áll - mondta az InfoRádióban Dobrowiecki Péter, a Mathias Corvinus Collegium Magyar-Német Intézetének kutatási vezetője.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.03.28. csütörtök, 18:00
Havasi Katalin
a Házi Gyermekorvosok Egyesületének elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×