Infostart.hu
eur:
359.91
usd:
315.86
bux:
144278.74
2026. július 28. kedd Szabolcs
Donald Trump amerikai elnök (b2) sajtótájékoztatót tart a washingtoni Fehér Ház Rózsakertjében 2020. május 15-én. Trump bejelentette, hogy új programot indít a koronavírus elleni vakcinafejlesztés támogatására. A program irányítására a GlaxoSmithKline gyógyszeripari óriás vakcinarészlegének volt vezetőjét, Moncef Slaouit (b) nevezte ki.
Nyitókép: MTI/EPA/Pool/Stefani Reynolds

Trump: vakcinával vagy anélkül, de az amerikaiaknak vissza kell térniük a mindennapi élethez

Új programot indít a vakcinafejlesztés támogatására Donald Trump, aki bízik abban, hogy még az év vége előtt, "de talán még korábban is" lesz oltóanyag az új típusú koronavírus ellen.

Az elnök, miközben dicsérte a nemzetközi együttműködést, azt hangsúlyozta, hogy "nagyon rövid időn belül nagyon jó eredmények" várhatóak.

Trump ígéretet tett arra, hogy az amerikai kormányzat minden erőforrást biztosít, nemcsak a vakcina kutatásához, hanem ahhoz is, hogy a már kifejlesztett oltóanyaghoz mindenki hozzájuthasson majd. "Amerikaiak millióihoz juttatjuk el, méghozzá nagyon gyorsan" - fogalmazott.

Trump bejelentette:

a kormányzat új programot indít, amelynek keretében 14 ígéretes vakcinajelölt fejlesztését támogatja

. Mint mondta: "rekordgyorsaságú" lesz a kutatómunka. A program irányítására a GlaxoSmithKline gyógyszeripari óriás vakcinarészlegének volt vezetőjét, Moncef Slaouit nevezte ki, a gyakorlati teendők összehangolását, majd a már kifejlesztett oltóanyag szétosztását pedig Gustave Perna, az amerikai hadsereg tábornoka felügyeli majd.

Az elnök kifejtette: nem akarja, hogy az emberek azt gondolják, minden az oltóanyagtól függ. Leszögezte: vakcinával vagy anélkül, de az amerikaiaknak vissza kell térniük a mindennapi élethez. Hozzáfűzte, hogy az ősszel szerinte az iskoláknak is meg kell nyitniuk a kapuikat.

Címlapról ajánljuk
A legnagyobb AI-kockázat nem az, hogy okos lesz, hanem hogy túl kedves

A legnagyobb AI-kockázat nem az, hogy okos lesz, hanem hogy túl kedves

Amikor egy chatbot azt írja, hogy fél, szeret, büszke ránk vagy nem akarja, hogy kikapcsolják, könnyű zavarba jönni. Tudjuk, hogy ezek csak szavak egy képernyőn, mégis úgy olvassuk őket, mintha valaki lenne mögöttük. Ebben rejlik a mesterséges intelligencia egyik legnagyobb társadalmi ereje, egyben veszélye. A gépi empátia egyszerre lehet hamis és hatásos.

Fontos adóváltozásokról döntött a parlament

Az Országgyűlés kedden megszavazta az adórendszer egyszerűsítését célzó törvénycsomagot, amely megszünteti a felesleges és az uniós joggal összeegyeztethetetlen adónemeket, miközben szigorítja a bizalmi vagyonkezelők és egyes alapítványok adózási feltételeit.
inforadio
ARÉNA
2026.07.29. szerda, 18:00
Pletser Tamás
az OTP Alapkezelő szenior portfolió menedzsere
Tisza-kormány: mától indulhat útjára az új vagyonvisszaszerzési szuperhatóság

Tisza-kormány: mától indulhat útjára az új vagyonvisszaszerzési szuperhatóság

A jogellenesen megszerzett közvagyon felkutatására és visszaszerzésére is rendkívül széles jogosítványokkal állhat majd fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal az Országgyűlés keddi döntése alapján. A kialakításában független intézmény a Tisza-kormány Európai Unió felé tett korrupcióellenes vállalásainak egyik legerősebbike, emellett azonban a képviselők két, az uniós források lehívásához kapcsolódó törvénycsomagról is szavaztak ma.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×