Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska

Hazaengedték a kórházból a kivájt szemű kisfiút

Hazaengedték a kórházból azt a hatéves kínai kisfiút, akinek a rendőrség gyanúja szerint egyik rokona vájta ki mindkét szemét augusztus végén: a gyermek szemüregébe szemprotéziseket ültettek egy dél-kínai kórházban, ahonnan csütörtökön távozhatott.

Kuo Pin - becenevén Pin Pin - önfeledten táncolt a tiszteletére rendezett búcsúünnepségen a dél-kínai Sencsenben működő C-MER Dennis Lam Szemklinikán. A kisfiú szemüregébe ültetett szemprotézisek külsejükben és mozgásukban is hasonlítanak a valódi szemekhez, ám nem adják vissza a gyermek látását. Az orvosok azt tervezik, hogy jövő nyáron navigációs szenzorokat ültetnek be a kisfiúnak, hogy egyedül is eligazodjon a számára ismerős helyeken.

Pin Pin édesanyja a távozás napján elmondta, hogy fia ma már képes egyedül felöltözni, fogat mosni és lépcsőt mászni. "Nagyszerűen alkalmazkodik és rendkívül ügyes" - mondta az anyuka, majd köszönetet mondott a szakembereknek. Az észak-kínai Sanhszi tartomány hatóságai segítenek megfelelő iskolát találni a kisfiúnak, aki rendszeres pszichológiai tanácsadásra és vizuális rehabilitációs gyakorlatokra is jár.

Kuo Pint augusztus 24-én találták meg vérben ázva egy mezőn Sanhszi tartományban. A rendőrség gyanúja szerint Pin Pin egyik apai nagybátyjának felesége vájta ki a kisfiú szemét. A hatóságok azonban nem találtak indítékot és a nő nem sokkal az eset után öngyilkosságot követett el. Pin Pin szülei kételkednek a nagynéni bűnösségében.

A kínai közvéleményt élénken foglalkoztató eset ráirányította a figyelmet a gyermekek elleni erőszak ügyére. Eleinte felmerült a szervkereskedelem gyanúja is.

Címlapról ajánljuk
Nincs már messze az a gyógyszer, amitől újra kinőhet a fogunk

Nincs már messze az a gyógyszer, amitől újra kinőhet a fogunk

Az állatkísérletek után hamarosan embereken is elkezdik tesztelni japán kutatók azt az újfajta gyógyszert, ami segíthet a fogukat elvesztő betegeknek. Az eljárás először kisgyermekeknek jelenthet segítséget, de ha a gyógyszer engedélyeztetése sikerrel jár, akkor nem olyan sokára a felnőttek is igénybe vehetik.

„Nem számítok katonai intervencióra Grönlandon" - közölte az amerikai képviselőház elnöke

Mike Johnson a BBC brit közszolgálati televízió vasárnapi politikai magazinműsorában úgy fogalmazott: Grönland nem az Egyesült Államok területe, de a Dániához tartozó autonóm sziget földrajzi elhelyezkedése okán stratégiai fontosságú "nemcsak az Egyesült Államok, hanem a világ összes szabadságszerető népe számára".
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×