Infostart.hu
eur:
362.45
usd:
316.83
bux:
141182.49
2026. július 17. péntek Elek, Endre
Nyitókép: Paul Bradbury/Getty Images

Színt vallottak a magyar cégvezetők – erre számítanak

Optimistábbá váltak a magyar cégvezetők mind az ország, mind saját cégük kilátásait illetően a Niveus Consulting Group tanácsadó felmérése szerint.

A felmérésről szóló összefoglalóból kiderül, hogy míg tavaly négyből három cégvezető számított a makrogazdasági kilátások romlására egyéves időtávban, addig idén minden második (47 százalék) vélte így. Alig több mint egyharmaduk (37 százalék) nem számít a gazdasági környezet változására, míg 16 százalék vár az előzőnél jobb évet.

Az optimizmust erősíti, hogy az energiaköltségekből adódó árnyomás enyhült és a gyengülő forint is kedvező lehet az exportra is dolgozó cégeknek

– közölték.

A válaszadók saját vállalkozásukat illetően még derűlátóbbak; alig 21 százalékuk számít kedvezőtlenebb évekre, az előző évi 63 százalék után és ugyanekkora arányban vannak azok, akik ugyanolyan évre számítanak idén, mint 2023-ra.

A cégvezetők 32 százaléka tervez létszámbővítést, és 70 százalék bérfejlesztést a munkaerő megtartása érdekében.

A válaszadók fele (53 százalék) tervez beruházást egy éven belül akár pályázatok elnyerése nélkül, 21 százalék viszont csak támogatás esetén fejlesztene.

A cégek negyede (26 százalék) egyaltalán nem tervez beruházni 2025-ig

– közölték.

A Niveus Consulting Group harmadik felmerésében közel 600 vállalkozás gazdasági várakozásait vizsgálta.

Címlapról ajánljuk
Megnézhetik és elbírálhatják a chatüzeneteinket – megszavazta az EU

Megnézhetik és elbírálhatják a chatüzeneteinket – megszavazta az EU

Az Európai Parlament megszavazta az úgynevezett chat kontroll szabályozás meghosszabbítását 2028-ig. Ez a törvény lehetővé teszi, hogy az üzenetküldő alkalmazások, köztük a Messenger vagy a Whatsapp önkéntesen átvizsgálják a felhasználók privát üzeneteit és fényképeit a gyermekbántalmazás megelőzése érdekében.

Bóna Szabolcs az Arénában: nincsen nemzetstratégia élelmiszer nélkül

A magyar agrárium előtt álló kihívásokról, az aszály és a klímaváltozás jelentette veszélyek elhárításáról, a Nemzeti Agrárgazdasági kamra újraszabályozásáról és az uniós közös agrárpolitikából várható forrásokról is beszélt Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter az InfoRádió Aréna című műsorában.
inforadio
ARÉNA
2026.07.17. péntek, 18:00
Balogh László
az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×