Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 11. vasárnap Ágota
Nyitókép: Pixabay

Még tovább drágul ez a már most is rekorder alapélelmiszer

Az ok az időjárás, egész Európát sújtja a folyamat.

A burgonya lett a legjobban dráguló termék a boltokban. Múlt hónapban 30,3 százalékkal kértek érte többet, mint egy évvel korábban a KSH friss adatai szerint. Fél éve emelkedik az ára.

Egy átlagos család majdnem hat kiló krumplit vásárol havonta, több mint kétszer annyit, mint például cukorból. Az RTL Híradónak a Szűcs Attila, a Burgonya Terméktanács Étkezési Burgonya Szekció tagja elmondta: a 40 fokos nyári hőség, a négy tavalyi négy hőhullám nem kedvezett a burgonyának. A nyugat-európai árak határozzák meg a magyar árakat is – ilyenkor már behozatalra szorulunk burgonyából, tette hozzá.

Ráadásul idén további 25-30 százalékos drágulásra számítanak a termelők a kötelező minimálbéremelés, a magas műtrágyaárak és a megugró energiaárak miatt (ez utóbbi az öntözési költséget emeli jelentősen).

Szűcs Attila elmondta, az újburgonya megjelenéséig tarthat a drágulás.

Címlapról ajánljuk
Az AI segítené a függetleneknek megtörni a kétpárti uralmat Amerikában

Az AI segítené a függetleneknek megtörni a kétpárti uralmat Amerikában

A mesterséges intelligencia immár az amerikai politika hagyományos rendszerét is felforgathatja. Egy washingtoni központú nonprofit szervezet szerint az AI lehet a kulcs ahhoz, hogy – több évtized után – független jelöltek újra bejussanak az Egyesült Államok Képviselőházába,és ezzel alapjaiban változtassák meg a törvényhozás erőviszonyait.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×