Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 7. vasárnap Ambrus

Szabálytalanságokat találtak a budapesti szórakoztatóhelyeken

Zárjegy nélküli, „pancsolt” vagy az előírtnál lényegesen kisebb alkoholtartalmú szeszes italt is találtak az ellenőrök azokon a fővárosi szórakozóhelyeken, amelyeket július első hetében vizsgáltak – mondta az InfoRádiónak a NAV adószakmai szóvivője.

„Az ellenőrzések a főváros nagy forgalmú szórakoztatónegyedeiben, vendéglátóhelyein és vásárcsarnokaiban voltak, egyébként nem maradtak ki az ajándékboltosok és a személyszállítók sem” – árulta el Kiss Péter András. A NAV ellenőrei és pénzügyőrei mellett a rendőrség dolgozói és a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felügyelői is részt vettek az akcióban – tette hozzá.

A több száz NAV-ellenőr összesen több mint 3 ezer ellenőrzést végzett egy hét alatt, minden negyedik vállalkozásnál találtak valamilyen szabálytalanságot – emelte ki a szóvivő.

Főként a nyugta- és számlaadás, az online pénztárgépek üzemeltetését, a munkavállalók bejelentését és a jövedéki termékek forgalmazását vizsgálták.

Az ellenőrzéseket az V., VI., VII., VIII, XIX. kerületben végezték, a VI. és VII. kerületi vendéglátóhelyek háromnegyedében volt súlyos jövedéki szabálytalanság:

találtak zárjegy nélküli szeszesitalt és a feltüntetettnél jóval kisebb alkoholtartalmú termékek is.

120 liter alkoholos italt foglaltak le a pénzügyőrök, a mulasztó vállalkozások összesen 120 millió forint bírságra számíthatnak. Azok az üzletek, ahol az ellenőrzés idején megnőtt a bevétel, majd utána újra visszaesett, újabb hatósági ellenőrzésre számíthatnak – hangsúlyozta Kiss Péter András.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 7. 21:37
×
×
×
×