Az Apple Watch egy ideje már képes következtetni erre az eltésére, méghozzá specifikus tesztek elvégeztetésével. Mivel sok ember kipróbálta ezeket, értékes statisztikai adatokat gyűjthettek a kutatók, és mostanra egy fejlesztő az eszköz eddigi képességeit magasabb szintre emelte.
A San Franciscó-i székhelyű Rune Labs nevű startup engedélyt kapott az Egyesült Államok Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hatóságától (az FDA-tól), hogy Parkinson-kór megfigyelő alkalmazását egyéni adatok gyűjtésére használja, s ezzel segítse az orvosokat - írta a hvg.hu.
A vállalat StrivePD nevű szoftvere az Apple Movement Disorder API-ját használja a Parkinson-kór tüneteinek (pl. remegésének és diszkinetikus szimptómák) nyomon követésére az Apple Watch segítségével. Az adatokat egy iPhone-alkalmazásban gyűjtik össze, amely lehetővé teszi a betegek számára, hogy rögzítsék tüneteiket, és figyelhessék a gyógyszerek hatását.
A felhasználók így hamar értesítést kaphatnak, ha felmerül náluk az elváltozás gyanúja, ha pedig már diagnosztizált betegek, akkor az Apple Watch (és a hasonló, egész nap viselt eszközök) lehetővé tehetik a tünetek csaknem folyamatos nyomon követését, segíthetik a szakembereket a betegség előrehaladásának pontosabb nyomon követésében, és módosíthatják a kezelést a ritka rendelői látogatások között.