Infostart.hu
eur:
359.35
usd:
313.53
bux:
140857.32
2026. július 15. szerda Henrik, Roland

A Mont Blanc-ra jutást is akadályozza a forróság

A forró és a száraz idő miatt a franciaországi Saint-Gervais falu bezárta a Mont Blanc-ra vezető hegymászóúton, 3835 méter magasan fekvő Refuge du Gouter menedékházat.

A hőség és a szárazság miatt az Európa legmagasabb csúcsára vezető egyik legnépszerűbb út nem biztonságos. A Refuge du Gouter a jelenleg nem ajánlott útvonal kapujában áll - indokolta a bezárást Jean-Pierre Peillex, a település polgármestere. A hajnalban továbbinduló hegymászók általában itt töltik az éjszakát.

A 2014-ben megnyitott, kapaszkodókkal felszerelt Gouter-úton a hőség és a szárazság miatt többször is előfordult súlyos kőomlás idén, ezért egyszer már júliusban is be kellett zárni a menedékházat. Az útvonalra most nem léphetnek alpinisták, amíg a körülmények újra biztonságosak nem lesznek.

Címlapról ajánljuk
Védelmi záradékot és alacsonyabb létszámhatárokat kérnek Szlovákiában a magyar iskoláknak

Védelmi záradékot és alacsonyabb létszámhatárokat kérnek Szlovákiában a magyar iskoláknak

A Magyar Szövetség négy pontban változtatna az oktatási minisztérium készülő törvénymódosításain, mert attól tart, hogy azok hátrányosan érinthetik a szlovákiai magyar tannyelvű iskolákat. A párt az Oktatási Műhellyel közösen kidolgozott szakmai javaslatait már eljuttatta a tárcához. Célja, hogy hosszú távon biztosítsák az anyanyelvi oktatás feltételeit, vagyis azt, hogy minden magyar gyermek magyarul tanulhasson Szlovákiában.
inforadio
ARÉNA
2026.07.16. csütörtök, 18:00
Bóna Szabolcs
agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter
Pluszban zártak az amerikai tőzsdék

Pluszban zártak az amerikai tőzsdék

A részvénypiaci hangulat jelenleg rendkívül törékeny, az Egyesült Államok és Irán közötti konfliktus újabb fordulata befolyásolja elsősorban most a tőzsdéket; ezen felül a negyedéves gyorsjelentések is hozzátesznek valamennyit a képhez, bár ez inkább a tengerentúli piacokra igaz. Az Iránnal szembeni újabb amerikai csapások és a tengeri blokád hatására gyengén alakult a kereskedés ma Európában, ez alól a magyar tőzsde sem volt kivétel. Az USA-ban a chipgyártókra, félvezető-gyártókra komoly nyomás nehezedett, de az indexek ezt könnyen ledolgozták, a három nagy pluszban zárt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×