Infostart.hu
eur:
362.08
usd:
310.67
bux:
150755.02
2026. augusztus 27. csütörtök Gáspár

Néhány méterre lehetett a gyermekrablótól az eltűnt kislány apja

A Portugáliában eltűnt négyéves brit kislány édesapja szerint Madeleine McCann elrablója néhány méterre lehetett tőle, amikor ellenőrizte a gyermekeket.

Gerry McCann úgy hiszi, a gyermekrabló a család üdülőjében rejtőzött el az egyik hálószobaajtó mögött, mielőtt elvitte volna a négyéves kislányt május 3-án éjszaka.

A 39 éves férfi egyik barátja elmondta, Madeleine apja ellenőrizte az eltűnés éjszakáján, hogy a három gyermek alszik-e, és ekkor látta, hogy az egyik ajtó félig nyitva van, noha ők bezárták, mielőtt elmentek vacsorázni.

A barát beszámolója szerint Gerry McCann nem tulajdonított ennek nagy jelentőséget, úgy vélte, hogy Madeleine vagy valamelyik testvére hagyta nyitva, amikor elment a mosdóba, vagy a konyhába. A kislány apja ugyanakkor most már biztos benne, hogy ott rejtőzött el a gyermekrabló.

A 39 éves férfinak nincs bizonyítéka erre, de meg van róla győződve, hogy a tettes ott bújt el, majd az ablakon keresztül menekült ki a portugáliai nyaralóból.

Közben tisztázták a vádak alól Robert Muratot, azt a férfit, akit először gyanúsítottak a kislány elrablásával. A 33 éves brit férfi azt nyilatkozta egy portugál lapnak, hogy nem folyik ellene rendőrségi eljárás.

Muratot korábban többször kikérdezték, és portugáliai lakását is átkutatták a nyomozók.

Címlapról ajánljuk
Két magyar is eltűnt Nepálban

Két magyar is eltűnt Nepálban

Súlyos áradások pusztítottak Nepál himalájai határvidékén, legalább 157 halálos áldozatot követelve, miközben több mint 380 ember hollétéről nem tudnak. Az eltűntek között két magyar állampolgárt is hivatalosan regisztráltak, és nem kizárt, hogy további magyarok is érintettek lehetnek. A magyar Külügyminisztérium és az újdelhi nagykövetség a nepáli hatóságokkal együttműködve követi az eseményeket, a kutató-mentő munkálatok nagy erőkkel zajlanak - közölte a tárca.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×