eur:
402.13
usd:
383.27
bux:
87542.1
2025. február 16. vasárnap Julianna, Lilla
Nyitókép: Szörényi Péter/Infostart

Az Alkotmánybírósághoz fordulna az LMP az aligai magaspartért

A beadványhoz 50 képviselő aláírása szükséges; bíznak abban, hogy az ellenzéki pártok kivétel nélkül támogatni fogják beadványukat, mert "a magánérdek nem előzheti a közérdeket".

Az Alkotmánybírósághoz fordul az LMP, mert elfogadhatatlannak tartja a legújabb kormányrendelet-módosítást, amely az aligai magaspartot is érinti - közölte Szendefy Mária, a párt országos elnökségének tagja szombati online sajtótájékoztatóján.

Az ellenzéki politikus azt mondta, "kikerült" egy kormányrendelet-módosítás a nemzetgazdaságilag kiemelt beruházásokról, ennek értelmében

az aligai magaspartra már nemcsak szállodát, de lakópartot is lehet építeni.

Kiemelte, hogy a beruházás szerintük veszélyeztetné a magaspart geológiai egységét, továbbá a módosítás ellentétes az eredeti 2006-os rendelkezéssel, az egészséges környezethez való joggal és a jogállamiság alapelvével is.

Szólt arról is, hogy a kikötőnél elbontották a köztulajdonban lévő földszárat, és az új felépítmény magántulajdonba kerül, a környező utakat már korábban kivették a közhasználatból.

Szendefy Mária közölte: egyértelmű, hogy a módosítással elsődlegesen a befektető érdeke érvényesül a társadalmi érdekekkel szemben, ezért az LMP - Magyarország Zöld Pártja az Alkotmánybírósághoz fordul, normakontrollt kezdeményez a kormányrendelet megtámadására.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.02.17. hétfő, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet tudományos főmunkatársa
Veszélyes csapda egy államnak belföldre eladósodnia

Veszélyes csapda egy államnak belföldre eladósodnia

Az EU-tagállamok fiskális helyzete jelentős eltéréseket mutat, különösen az államadósság, a költségvetési egyenleg és a bankrendszer hazai államadósság-kitettsége („home bias”) tekintetében. Míg korábban az Európai Unió kifejezetten pártolta, hogy a tagállamok a hazai szereplőkre támaszkodjanak inkább az adósságfinanszírozásban, most egy friss bizottsági elemzésben árnyalták már álláspontjukat. Arra jutottak, hogy a magas belföldi kitettség (különösen ha a bankrendszer felé áll fenn) növeli a pénzügyi stabilitási kockázatokat, különösen egy esetleges fiskális vagy gazdasági sokk esetén a túlságosan nagy egymásrautaltság miatt, amire a Bizottság erősebb diverzifikálást ajánl a finanszírozásban.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. február 16. 14:09
×
×
×
×