Infostart.hu
eur:
378.14
usd:
317.58
bux:
130328.22
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
A Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM), az Oktatási Hivatal (OH) és a HÖOK Közhasznú Nonprofit Kft. közös szervezésében megrendezett Pont Ott Parti felvételi eredményváró rendezvény résztvevői a Városligetben 2022. július 21-én. Ezen a napon este nyilvánosságra hozták az idei felsőoktatási felvételi ponthatárokat. Ezzel eldőlt, hogy a több mint 99 ezer jelentkező közül az általános eljárásban hányan kerülnek be egyetemre, főiskolára.MTI/Kovács Anikó
Nyitókép: MTI/Kovács Anikó

Itt vannak a tavalyi felvételi ponthatárok, hamarosan fény derül az ideiekre is

Július 26-án országszerte több helyen Pont Ott Partit tartanak, ezen a napon derül ki, ki jutott be az általa megjelölt egyetemi szakra.

A felvételi ponthatárok kihirdetéséig csupán két hét van hátra. Hankó Balázs, a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért és felsőoktatásért felelős államtitkára nemrég bejelentette, az idei eredményváró budapesti Pont Ott Parti helyszínéül a Budapest Parkot választották.

Az Index.hu azt írja, míg tavaly 100 ezren jelentkeztek felsőoktatási képzésre, idén már 127 ezren izgulhatnak, hogy vajon bekerültek-e valamely általuk megjelölt egyetemi szakra. Azok a diákok, akik megadták a telefonszámukat, az eredményről sms-értesítést kapnak, de az E-felvételiben is érdemes az elbírálást megtekinteni, augusztus elején a besorolási határozatot szintén innen kell letölteni.

A tavalyi lista

Az idei eredményekhez jó kiindulási alap lehet a tavalyi lista, melyen a legnépszerűbb szakok pontszámai találhatók a közkedvelt egyetemeken (magyar nyelvű, államilag támogatott alapképzések nappali tagozaton):

Gazdálkodás és menedzsment

  • Budapesti Gazdasági Egyetem: 400
  • Corvinus Egyetem: 455
  • Eötvös Loránd Tudományegyetem: 419

Kereskedelem és marketing

  • Eötvös Loránd Tudományegyetem: 416
  • Budapesti Gazdasági Egyetem: 400
  • Debreceni Egyetem: 400

Pszichológia

  • Eötvös Loránd Tudományegyetem: 452
  • Pázmány Péter Katolikus Egyetem: 447
  • Pécsi Tudományegyetem: 435

Jogász

  • Eötvös Loránd Tudományegyetem: 475
  • Pázmány Péter Katolikus Egyetem: 466
  • Szegedi Tudományegyetem: 436

Mérnökinformatikus

  • Budapesti Műszaki Egyetem: 390
  • Debreceni Egyetem: 314
  • Neumann János Egyetem: 280

Ápolás és betegellátás

  • Semmelweis Egyetem: ápolói képzés 280; gyógytornász: 428
  • Szegedi Tudományegyetem: ápolói képzés 280; gyógytornász 428
  • Pécsi Tudományegyetem: ápolói képzés 280; gyógytornász 372

Nemzetközi gazdálkodás

  • Corvinus Egyetem: 478
  • Budapesti Gazdasági Egyetem: 400
  • Eötvös Loránd Tudományegyetem: 419

Pénzügy és számvitel

  • Budapesti Műszaki Egyetem: 400
  • Budapesti Gazdasági Egyetem: 400
  • Miskolci Egyetem: 404

Kommunikáció és médiatudomány

  • Eötvös Loránd Tudományegyetem: 434
  • Corvinus Egyetem: 459
  • Debreceni Egyetem: 418

Programtervező informatikus

  • Eötvös Lóránd Tudományegyetem Informatikai Kar (Budapest): 428
  • Eszterházy Károly Katolikus Egyetem: 310
  • Nyíregyházi Egyetem: 284

Azoknak sem kell szomorkodni, akiknek idén nem sikerült, mert a szeptemberben induló képzésekre lesz pótfelvételi is. A felvételizők által megjelölt szakok sorrendmódosításának határideje július 12-én jár le, így aki változtatna, most még megteheti.

Címlapról ajánljuk
A nagy favorit balesetet szenvedett, beperelték a Cadillacet – még el sem kezdődött a szezon, máris botrányok az F1-ben

A nagy favorit balesetet szenvedett, beperelték a Cadillacet – még el sem kezdődött a szezon, máris botrányok az F1-ben

Egy napon belül a Cadillac, a McLaren és az Aston Martin is bemutatta új versenyautóját, miközben Andrea Kimi Antonellinek közúti balesete volt San Marinóban. A januári, barcelonai bejáratás után szerdától már Bahreinben tesztelnek a csapatok. Vámosi Péter, a motorsportol.hu főszerkesztője az InfoRádióban elemezte az elmúlt időszak legfontosabb történéseit.

Rubio jön, Vance és Trump talán – Szakértő: nem véletlen az időzítés

Marco Rubio amerikai külügyminiszter – miután részt veszegy müncheni konferencián – február közepén Szlovákiába és Magyarországra látogat. Az amerikai külügy szerint a tárcavezető Budapesten magyar kormányzati vezetőkkel egyeztet egyebek mellett a békéről, valamint az amerikai–magyar energetikai partnerségről. Magyarics Tamás (ELTE) emeritus professzor szerint nem véletlen, hogy Rubio éppen most és épp ide utazik.
inforadio
ARÉNA
2026.02.11. szerda, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×