Infostart.hu
eur:
356.11
usd:
307.06
bux:
134720.16
2026. június 4. csütörtök Bulcsú
Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter előadást tart a Kihívások és értékek - Az Európa Projekt-kutatás eredményei 2022-ben című konferencián a Századvég Közéleti Tudásközpont Alapítvány szervezésében a Várkert Bazárban 2023. január 31-én.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Indulhatnak az uniós pénzek - Navracsics Tibor időpontot jelentett be

Összeférhetetlenségi javaslatcsomagot küldött Brüsszelbe a kormány, erről április-májusban dönthetnek is.

Interjút adott a Hír TV-nek Navracsics Tibor uniós források felhasználásáért felelős miniszter, amelyben azt közölte, nyáron érkezhetnek az uniós támogatások, ennek feltételéül pedig a kormány elküldte hivatalos ajánlatát arról, hogy államtitkári szinttől felfelé összeférhetetlenné nyilvánítanák a kuratóriumi tagságot.

A Brüsszelbe küldött csomagban az is szerepel, hogy 6+6 éves kuratóriumi mandátumban korlátozná a kormány a kuratóriumi tagságot az Európai Bizottság kívánságára.

Az ügyben a tárcavezető szerint április-májusban döntés születhet,

nyáron pedig jöhet a pénz az Erasmus+ és a Horizont kutatás programhoz.

Az Európai Tanács decemberben közölte, hogy a politikusokkal feltöltött vagyonkezelő alapítványokkal az EU nem köthet szerződést összeférhetetlenség miatt, vagyis az alapítványi fenntartású egyetemek nem részesülhetnek az uniós támogatásokban. Erre a kormány felkérte az érintett vezetőket a távozásra.

Arra a napokban - mint a HVG.hu összeállítása rámutat - Navracsics Tibor sem tudott választ adni, hogy polgármesterek, parlamenti képviselők maradhatnak-e a vagyonkezelő alapítványoknál, de a mostani interjúból az következik, a helyettes államtitkároknak, a parlamenti képviselőknek és polgármestereknek nem kell lemondaniuk kuratóriumi tisztségükről a brüsszeli pénzért.

Címlapról ajánljuk
Baleseti sebész: olyan alapvető a baj az e-rollerezés terén, hogy be kellene vinni az iskolába a tanulását

Baleseti sebész: olyan alapvető a baj az e-rollerezés terén, hogy be kellene vinni az iskolába a tanulását

Egyre több az e-rollerbaleset. Csak a Baleseti Intézetben idén már két 14 évnél fiatalabb gyermek lelte halálát ilyen helyzet következtében, egy 13 éves pedig három hónapja kómában fekszik. Molitorisz Dániel baleseti sebész az InfoRádióban aláhúzta, nagyon gyorsan, védőfelszerelés nélkül, sokszor valamilyen tudatmódosító hatása alatt szállnak a rollerre emberek, így könnyen megtörténik a baj. A fej a legkiszolgáltatottabb testrész.

Magyar Péter „késhegyre menő vitákra” számít az EU-ban

Magyar Péter miniszterelnök sikernek tartja, hogy Közép-Európát és Brüsszelt követően alig három héttel az új kormány megalakulása után Berlinben és Párizsban is sikerült megerősíteni Magyarország pozícióit.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×