eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
A párt logójával ellátott szavazóurnák a Magyar Szocialista Párt (MSZP) országos tisztújító kongresszusán a Villányi úti Konferenciaközpontban 2016. június 25-én.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Senki sem akar igazán az MSZP elnöke lenni?

Továbbra sincs jelölt az MSZP férfi társelnöki posztjára, pedig a párt szeptemberre tervez tisztújítást. Nemény András, akinek a neve korábban felmerült, szombathelyi polgármesterként még nem határozta el magát, ahogy más sem.

A magyarnemzet.hu MSZP-s forrásoktól úgy értesült: a bizonytalanság egyik oka a hosszú parlamenti ülésszak utáni nyári szünet. A másik állítólag az, hogy a szocialisták nem szeretnék idő előtt a belső vitákra irányítani a sajtó figyelmét.

A portál szerint sokan győzködik Hiller Istvánt, hogy ismét legyen a párt vezetője, de ő inkább a választmány elnöke szeretne maradni. Állítólag még az is elképzelhető, hogy a választási vereség miatt lemondott elnök, Tóth Bertalan is újból jelöltetné magát.

A magyarnemzet.hu értékelése szerint az eddigi legerősebb jelölt minden bizonnyal Nemény András, őt Molnár Zsolt budapesti elnök is támogatja. Márpedig az MSZP legnagyobb szervezete éppen a fővárosi. Viszont a szombathelyi polgármester egyelőre csak homályos utalásokat tett az indulási szándékra, de hivatalosan még nem jelentett be semmit.

Elképzeléseiről saját közösségi oldalán úgy fogalmazott:

nagy szükségét látja egy modern, tartalmában és szervezeti struktúrájában is a mai kor kihívásaira hatékonyan reagáló szociáldemokrata párt létének.

A portál szerint azonban MSZP-ben nem mindenki ért egyet a megújulás szükségességével. Erről mondta azt Mesterházy Attila volt pártelnök, hogy valójában a pártban nem akarnak radikális változást, ami azonban szükséges ahhoz, hogy az MSZP a „saját haláltusáját túlélje”.

Vannak ellenben olyan szocialista politikusok is, akik gyökeres átalakulást szeretnének. Ilyen Ujhelyi István az MSZP EP-képviselője is. A lap idézi a politikust, aki Facebook oldalán azt írta:

„El kell fogadnunk, hogy az MSZP brandje avíttá vált, megkopott, az elmúlt évtizedek alatt elhasználódott […]

ki kell tudni mondani, hogy elhervadt a szegfű”

Ennek dacára Újhelyi István június végén mégis visszalépett a pártelnöki jelöltségtől. Ezt azzal indokolta: a megújítására vonatkozó javaslatai ugyan „inspiráló vitákat” indítottak el, de az MSZP jelentős személyiségei befeszültek, és egyértelművé tették, hogy nem Ujhelyivel képzelik el a párt vezetését.

A szocialista EP-képviselő még hozzátette: "Le is fagyott a belső rendszerünk, egyre inkább látszott, hogy ismét nem a kifelé való megerősödésünk, hanem a belső harcaink viszik el az ­energiát.”

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×