eur:
408.2
usd:
372.62
bux:
78069.3
2025. április 7. hétfő Herman

Lázár: ez politikai hisztériakeltés

A külföldi egyetemek sem csaphatják be a diákokat, nem élhetnek vissza helyzetükkel, és nekik is vállalniuk kell a magyar törvények betartását - mondta Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter szokásos csütörtöki sajtótájékoztatóján a felsőoktatási törvény javasolt módosításáról szólva.

A tárcavezető az Oktatási Hivatal vizsgálatát - amely 28 külföldi egyetem közül 27-nél talált problémákat - jogszerűnek és alaposnak nevezte. Jelezte egyúttal: minden külföldi egyetem számíthat arra, hogy a kormány méltányos módon fogja megvizsgálni a kérelmét mind az együttműködést, mind a képzés tartalmát illetően.

A kabinet azt szeretné elérni, hogy a diákok védelme jegyében mindenki tartsa be a játékszabályokat - hangoztatta.

Lázár János hozzátette, elegendőnek tartja az elkövetkező egy évet arra, hogy az érintett külföldi egyetemek esetében megköttessenek azok a nemzetközi megállapodások, amelyek a tervek szerint a működésük feltételei lesznek.

Szerinte minden, ami ezen felül van, "politikai hisztériakeltés".

Előzmények

A CEU-ügyről a külföldi lapok közül többen is azt írták, hogy az illeszkedik Orbán Viktor "háborújába" Soros György és érdekeltségei ellen, illetve hogy Soros egy ideális ellenségkép (további álláspontok itt). A CEU hajlandó tárgyalni a kormányzattal, de nem a törvényjavaslatról, mert az szerintük elfogadhatatlan, a visszavonását követelik. Kijelentették azt is, hogy rengeteg hazugság és torzítás jelent meg az intézménnyel kapcsolatban. Egyébként a CEU-n tanul egy helyettes államtitkár is. Az intézményt Amerika is védelmébe vette. Palkovics László a legutóbbi egyeztetés után azt mondta: az elhangzottak alapján nem vonják vissza a törvényjavaslatot.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Európa és Oroszország fegyverkezése: a minőség, a pénz és az idő is különbség

Európa és Oroszország fegyverkezése: a minőség, a pénz és az idő is különbség

2024-ben mintegy háromszorosát költötték az európai NATO-tagállamok védelmi kiadásokra, mint Oroszország - olvasható az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány összeállításában. Horváth Sebestyén, az alapítvány elemzője kiemelte: azt is érdemes áttekinteni, mekkora különbség van az orosz és az európai fegyverek gyártási költségei között.

Forrong az autóipar: vezetőcserék sora jöhet a nagy cégeknél, miután befürödtek a villamosítással

A napokban a Volvo és a Seat-Cupra vezérigazgatói posztján is váltás történt, és a közeljövőben más autóipari konszerneknél is lehetnek hasonló személycserék. Szécsényi Gábor, Az Autó című szaklap főszerkesztője az InfoRádióban elmondta: a háttérben az áll, hogy nem halad jól a villamosítás, illetve az amerikai vámok is bonyolítják a helyzetet, melynek következtében sok gyártó ismét inkább a hibrid autókra koncentrál.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.07. hétfő, 18:00
Noszek Péter
a Nestlé Hungária ügyvezető igazgatója
Magyarország különösen rossz fényben tűnik fel a vámokat megalapozó amerikai jelentésben

Magyarország különösen rossz fényben tűnik fel a vámokat megalapozó amerikai jelentésben

Az új amerikai vámpolitika súlyosan érinti a magyar gazdaságot, különösen az autóipari exportot. Noha politikailag kedvezőbbé vált Budapest és Washington viszonya Donald Trump hatalomra kerülésével, a gazdasági következmények kifejezetten kedvezőtlenek lesznek itthon. Ráadásul a vámok kivetését megindokló amerikai elemzésben az egyik legtöbbet emlegetik a hazai gyakorlatokat, köztük a közbeszerzési rendszer átláthatatlanságát és a diszkriminatív magyarországi különszabályokat – írta meg a Válasz Online.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×