Infostart.hu
eur:
363.02
usd:
313.75
bux:
150552.7
2026. augusztus 15. szombat Mária

Mit jelent a tisztességes profit szintje a pénzintézeteknél? - lapszemle

A Magyar Nemzetnek nyilatkozó Nagy Márton, a Magyar Nemzeti Bank ügyvezető igazgatója azt mondta: a válság után most az a legfontosabb kérdés, hogy a pénzintézeteknél mit jelent a tisztességes profit szintje.

A Magyar Nemzetnek nyilatkozó Nagy Márton, a Magyar Nemzeti Bank ügyvezető igazgatója azt mondta: a válság után most az a legfontosabb kérdés, hogy a pénzintézeteknél mit jelent a tisztességes profit szintje. A szakember kifejtette: a bankrendszerben eddig végbement változások egy hosszú út első állomásait jelentik, a jövőben további átalakulások várhatók. Ezek között említette a bankunió felállását, a lakossági devizahitelek helyzetének tisztázását, és a magyar bankrendszerről kialakított határozott jövőkép kialakítását.

A Népszabadságból megtudhatják, hogy mindösszesen két napot sikerült eddig hiba nélkül teljesítenie az előírt hatvanból a 4-es metrónak. Ráadásul ezt sem együtt, holott az új vonal átadásához szükséges ideiglenes használatbavételi engedély kiadásához legalább két hónapnyi, megszakítás nélküli teljesen hibamentes futást kell produkálniuk a szerelvényeknek és a rendszernek a Nemzeti Közlekedési Hatóság felügyelete alatt. Ha hiba adódik, akkor mindig elölről kell kezdeni a folyamatot.

Az Index.hu-n megnézhetik, hogy milyen a Durr nevű dizájnóra, amelyen nincs számlap, sőt mutatók sem. De legalább kör alakú. Egyetlen eleme az oldalán található gomb, ezzel lehet ki-be kapcsolni. A pontos időt nem jelzi, a csuklón viselhető és mintegy 28 ezer forintba kerülő kütyü egyetlen dolgot tud üzembiztosan: ötpercenként rezeg.

A Népszabadságból megtudhatják: az állam pénzzel is támogatja, ha az önkormányzatok létszámcsökkentést hajtanak végre. Egy szakszervezeti vezető szerint így végképp megéri olcsó közmunkásokat alkalmazni, hiszen a leépítéssel kapcsolatos kiadásokat sem a helyhatóságoknak kell fedezniük.

A Magyar Nemzet szerint a Nemzeti Adó- és Vámhivatal feltérképezte a cégtemetőket, a hivatal pénzügyi nyomozói 20 cégtemető büntetőügyében több milliárd forint okozott kár miatt nyomoznak. Sors László, a NAV bűnügyi elnökhelyettese elmondta: az adóhivatal a cégbíróság közreműködésével igyekszik kitiltani az érintetteket a gazdasági életből. A cégtemetők olyan vállalkozások, amelyek nagy tartozásokat maguk előtt görgető cégeket tüntetnek el, például úgy, hogy tulajdonnal nem rendelkező hajléktalanok, vagy külföldiek nevére írják át azokat színlelt adásvétellel.

Az Index.hu-n arról olvashatnak, hogy ki állt a szombat esti óriási és szokatlanul hangos durrogtatás mögött, amelyet szinte mindenki hallott az Örs vezér tértől Pilisborosjenőig. Ez egy tűzijáték volt. Minden jel szerint Horváth László, tiszteletbeli kazah konzul ünnepelte 50. születésnapját a Magyar Nemzeti Galéria termeiben, több száz meghívott vendég társaságában, neki szólhatott a tűzijáték - tudta meg a portál több olvasói levélből, illetve az Ittlakunk.hu információjából.

A Napi.hu-n arról olvashatnak, hogy külső biztonsági cég segít a BKK-nak a jegy- és bérletellenőrzésben, újabb két évre szerződtek le nettó 3,2 milliárd forintért. Az elmúlt két évhez képest emelkedett a biztonsági cég embereinek óradíja, akik nem szabhatnak ki pótdíjat, csak a jegyvásárlásra hívhatják fel az utazók figyelmét.

A Portfolio.hu összeállításában az elmúlt napokban napvilágra került információkat és döntéseket foglalja össze, melyek veszélyt jelentenek a büdzsére. Bár a múlt hét a forint zuhanásától volt hangos, minden esemény másodlagosnak tűnik a 314 forintos euróárfolyam fényében. Nem szabad azonban elmenni néhány, a 2014-es költségvetést érintő ügy mellett.

A pénzcentrum.hu interjújából megismerhetik az átverős ingatlanost. "A gazdasági és politikai változások olyan időszakot tettek lehetővé, amikor maga az ügynök kifejezés nagyon sok emberben azt a tévképzetet keltette, hogy minimális munkával jókora jövedelmekre lehet szert tenni, és ehhez nem szükséges szaktudás, csak egy kis szerencse" - mondják az Otthon Centrum vezetői. A portál munkatársai a piaci állapotokról, az ingatlanközvetítők megítéléséről, illetve a fogyasztók lehetőségeiről Kühne Kata ügyvezetővel; illetve Baranyai Tünde üzemeltetési igazgatóval beszélgettek.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Szakértő: a Hamász lefegyverzésén múlik a gázai béke, de egy palesztin államnak a közeljövőben alig van realitása

Szakértő: a Hamász lefegyverzésén múlik a gázai béke, de egy palesztin államnak a közeljövőben alig van realitása

Donald Trump amerikai elnök július 30-án történelmi áttörésként jelentette be, hogy a Hamász és a Gázai–övezet valamennyi palesztin fegyveres csoportja beleegyezett a teljes fegyverletételbe. A folyamat azóta alig halad. Bár most úgy tűnik, hogy a Hamász hajlandó megtenni az első lépést, Izrael a belföldi választási kampány miatt húzza az időt.

Már az osztrákok is menekülnek a tűz elől

Tűz ütött ki pénteken egy kelet-ausztriai erdőségben, a közeli településről mintegy százötven embert kimenekítettek, mintegy 100 méternyire a lángoktól - jelentette az ORF.
inforadio
ARÉNA
2026.08.17. hétfő, 18:00
Baranya Sándor
egyetemi docens, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszék vezetője
Egyetlen éjjel alatt darálták be az orosz flottát, kulcsfontosságú területen ajánlott tűzszünetet Ukrajna - Híreink az orosz-ukrán háborúból pénteken

Egyetlen éjjel alatt darálták be az orosz flottát, kulcsfontosságú területen ajánlott tűzszünetet Ukrajna - Híreink az orosz-ukrán háborúból pénteken

Nyilvánosságot látó felvételek alapján az ukrán fegyveres erők augusztus 12-13 között több orosz hadihajót - köztük a Fekete-tengeri Flotta jelenlegi zászlóshajóját - is megrongáltak Novorosszijszk kikötőjében. Mindeközben folytatódik a két harcoló fél között egymás gabonaszállítmányainak támadása, melyre Volodimir Zelenszkij ukrán elnök most tűzszünetet ajánlott. A fronton az orosz és az ukrán erők is területszerzésekről tesznek jelentéseket. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×