Infostart.hu
eur:
379.56
usd:
319.56
bux:
126964.02
2026. február 13. péntek Ella, Linda

Trump a számokról vitázik a "hazug" médiával

Még csak pár napja elnök, de Donald Trump máris újabb szópárbajba keveredett a médiával. Miközben az új kormányzat megtette az első lépéseket, hogy lebontsa Barack Obama örökségét, néhány képviselője arról vitatkozott a sajtóval, hogy hányan is voltak jelen az új elnök beiktatási ünnepségén.

Az amerikai média „megszállottan próbálja illegitimmé tenni Donald Trumpot. Ezt nem fogjuk ölbe tett kézzel nézni” – figyelmeztetett az új amerikai elnök kabinetfőnöke, Reince Priebus.

Az okot azok a hétvégi fotók szolgáltatták, amelyeket nézve úgy látszik: Barack Obama beiktatásán sokkal több néző volt, mint Donald Trumpén.

Hivatalos becslések nem hangzottak el a résztvevők számáról, hacsak nem számít hivatalosnak a kémszolgálatokkal békülni próbáló elnök szava. A CIA székházába látogatva Donald Trump másfél millió résztvevőről beszélt, majd megjegyezte, hogy az ennél alacsonyabb számot említő riporterek a Föld „leghazugabb emberi lényei”.

Sean Spicer, a Fehér Ház új szóvivője azt mondta: senkinek sincsenek pontos adatai, de közölte, hogy 720 ezer ember lehetett a Capitolium előtti téren. Spicer az elnökség hozzáállását mintegy mutatva harciasan állt ki a riporterek elé, majd anélkül távozott, hogy bárki is kérdezhetett volna.

Miközben a New York Times és más médiumok „hamis állításoknak” nevezték a Trump-kormányzat adatait, az elnök egyik vezető tanácsadója, Kellyanne Conway úgy fogalmazott: az elnöki szóvivő „alternatív tényeket” közölt. „Az alternatív tények nem tények, hanem hamis állítások” – vágta ezek után a fejéhez az NBC műsorvezetője.

Conway viszont azt mondta „újra kell gondolnunk” a Fehér ház és a sajtó kapcsolatát.

A számháború közepette több millió tiltakozó vonult fel szombaton az úgynevezett Nők menetén több amerikai és külföldi nagyvárosban. Sokan annak a grafikus tervezőnek a képeit tartották a magasba, aki az ikonikus kék-piros Barack Obama „Remény” posztert tervezte.

Az új képek között szerepel egy amerikai zászlót fejkendőként viselő muszlim nő képe, alatta a felirattal: „Mi, a nép sokkal hatalmasabb vagyunk mint bármikor”. Férfiak – fehérek, feketék vagy mások – viszont nem láthatók az új képsorozaton.

A Trump-adminsztráció közben gőzerővel próbálja felszámolni az Obama-örökséget. Szombaton szinte minden, a klímaváltozásra utaló megjegyzést eltávolítottak a Fehér Ház honlapjáról és törölték a meleg- és transzjogokról szóló oldalt is.

Címlapról ajánljuk
Lesújtó képet festett a transzatlanti kapcsolatokról a német kancellár

Lesújtó képet festett a transzatlanti kapcsolatokról a német kancellár

Történelmi időkben történelmi konferenciát nyitott meg pénteken délután Friedrich Merz. A bajor főváros immár 62. alkalommal házigazdája a Müncheni Biztonsági Konferenciának, amelyen mintegy 120 ország képviselteti magát. Beszédében a német kancellár a transzatlanti kapcsolatok válságára utalt, és ennek kapcsán az európai összefogás szükségességét emelte ki. Beszélt a franciákkal folytatott nukleáris témájú megbeszélésekről is.

Hankó Balázs: 850 milliárd forintot fordítunk kulturális fejlesztésekre

Korántsem került le az Iparművészeti Múzeum épületének felújítása a napirendről – hangsúlyozta Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter az InfoRádió Aréna című műsorában. Beszélt a Közlekedési Múzeum, a Természettudományi Múzeum és a Mezőgazdasági Múzeum jövőjéről, a költözésekről is.
inforadio
ARÉNA
2026.02.16. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×