eur:
408.22
usd:
376.8
bux:
0
2024. november 2. szombat Achilles
A Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar Ér- és Szívsebészeti Klinikája a XII. kerületi Városmajor utcában. Az egészségügyi intézmény első helyezést ért el a HáziPatika.com által meghirdetett Az év kórháza szavazáson az ápolás- és szakszemélyzet kategóriában.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Az egyik magyar egyetem hatalmasat ugrott előre a világranglistán

Ráadásul már nem 9, hanem 11 hazai intézmény szerepel a THE-listán.

A tavalyi 9 helyett már 11 magyar egyetem szerepel a Times Higher Education (THE) 2022-es, frissen megjelent világrangsorában - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium parlamenti és stratégiai államtitkára Facebook-oldalán csütörtökön.

Schanda Tamás azt írta: a világ száz országának legjobb 1600 egyetemét vizsgáló ranglistán a Semmelweis Egyetem az igen előkelő 277. helyen áll, hatalmasat lépve előre a tavalyi 426. helyről. Ezzel az idén modellt váltó budapesti orvosi egyetem érte el a második legnagyobb helyezésjavulást az európai egyetemek közül - tette hozzá.

Van még mire büszkének lenni, hiszen az eddig is jó helyezést elérő magyar egyetemek köre két modellváltáson átesett egyetemmel, az Óbudai Egyetemmel és a Pannon Egyetemmel bővült - fogalmazott.

A magyar intézmények közül a legelőkelőbb helyen a Semmelweis Egyetemet jegyezték.

Az első ezerbe bekerült az Eötvös Loránd Tudományegyetem (601-800. hely), valamint a Pécsi Tudományegyetem, a Debreceni Egyetem, a Szegedi Tudományegyetem (801-1000. hely).

Az államtitkár kiemelte: folyamatos a felsőoktatás fejlesztése, 2014-hez képest megduplázódtak a főösszegek, 2021-ben a GDP csaknem 1,2 százalékát fordítják az egyetemekre, szemben a 0,8 százalékos európai uniós átlaggal.

Hozzáfűzte, 2022-re a 650 milliárdos felsőoktatási előirányzat, kiegészítve a helyreállítási és ellenállóképességi eszközzel (RRF) és a science parkok 310 milliárdos évi keretével, már a GDP 1,7 százalékát jelenti.

A világrangsor készítői hagyományosan öt terület mutatói alapján mérik az intézményeket, melyek az

  • oktatási környezet,
  • kutatás,
  • idézettség,
  • ipari bevételek és
  • nemzetközi orientáció.

Az összesített rangsor élén az Oxford, a California Institute of Technology, a Harvard és a Stanford Egyetemek szerepelnek.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Friss felmérés mutatja, mit gondolnak a németek az amerikai elnökválasztás kimeneteléről

A Demokrata Párt elnökjelöltjének, Kamala Harrisnak drukkol a németek túlnyomó többsége, de valamelyest csökkent azoknak az aránya, akik tényleges győzelmében hisznek. Erről tanúskodik a ZDF közszolgálati televízió legfrissebb felmérése, immár kevesebb mint egy héttel az amerikai elnökválasztás előtt. Ami a magas rangú politikusokat illeti, ők ügyelnek arra, hogy a nyilvánosság előtt egyértelműen ne foglaljanak állást, a kormánykoalíció pártjai és az ellenzéki konzervatív CDU/CSU vezetőinek nyilatkozataiból ugyanakkor kitűnt, hogy Harris hívei.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.04. hétfő, 18:00
Böcskei Balázs politológus, az IDEA Intézet stratégiai igazgatója
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×